o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

Głódź ukarany przez Watykan. "Teraz czas na decyzję Andrzeja Dudy"

939
Podziel się

Watykan podjął decyzję w sprawie arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia. W wyniku dochodzenia w sprawie tuszowania przypadków pedofilii duchowny został usunięty z terenu archidiecezji gdańskiej. Poseł Lewicy Paweł Krutul uważa, że kroki powinien podjąć także prezydent Andrzej Duda.

Głódź ukarany przez Watykan. "Teraz czas na decyzję Andrzeja Dudy"
Poseł Lewicy chce, by abp Głódź został pozbawiony stopnia oficerskiego. (Getty Images)
bDSJmAyd

Zgodnie z orzeczeniem Stolicy Apostolskiej arcybiskup Sławoj Leszek Głódź musi zamieszkać poza archidiecezją gdańską. Duchownemu zakazano również uczestnictwa w publicznych wydarzeniach religijnych oraz spotkaniach świeckich na jej terenie.

"Teraz czas na Andrzeja Dudę"

Na temat orzeczenia Watykanu zabrał głos Paweł Krutul. Zdaniem posła Lewicy usunięcie arcybiskupa z archidiecezji gdańskiej nie stanowi wystarczającej kary – stanowcze kroki powinien podjąć również Andrzej Duda.

bDSJmAyf
Teraz czas na decyzję Prezydenta RP, zwierzchnika sił zbrojnych Andrzeja Dudy, gdyż nie zapominajmy, że arcybiskup jest generałem – napisał Paweł Kurtul na Facebooku.
Zobacz także: Zobacz też: Kościoły przepełnione? Policja ujawnia nowe informacje
bDSJmAyl

Zdaniem posła arcybiskup Głódź powinien stracić honorowy tytuł generała Wojska Polskiego. Ponieważ Andrzej Duda jest zwierzchnikiem polskich sił zbrojnych, poseł Lewicy zwrócił się z apelem właśnie do prezydenta. - Panie Prezydencie, oficer Wojska Polskiego powinien kierować się honorem, a nie ukrywać przypadki pedofilii. Jako członek komisji Obrony Narodowej w polskim Sejmie żądam pozbawienia stopnia oficerskiego kłamcy, który zhańbił mundur żołnierza polskiego – podkreślił Paweł Krutul na Facebooku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSJmAyG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(939)
42na
2 tyg. temu
dudzie brak odwagi!
Proboszcz
2 tyg. temu
Generał powinienem niezwłocznie stać się szeregowcem, albo ministrantem
Kler
2 tyg. temu
tak należało by go zdegradować do szeregowca ....i taka emerytura .....ale .....co tak nie Polacy płacą ......
bDSJmAyH
Franek
2 tyg. temu
Taki "generał" to wstyd dla pozostałych z tego korpusu.
kradniemy!
2 tyg. temu
a sprawę Obajtka i sprawę Głódzia - o Srebrnych Wieżach już nie wspominając - przykryjemy "sokiem z buraka" (bo mało kto wiedział co to jest). Jak wy nas.. to my was.
Najnowsze komentarze (939)
jaś
2 tyg. temu
Gdyby był zwykłym księdzem to przerzucono by go do innej parafii i sprawa by ucichła,a z generałem trudniej.
Toni
2 tyg. temu
Dudus zawezwie generala do karnego raportu, i ukaze surowa nagana, skorzysta z okazji i sie wyspowiada a jako pokute zaprosi generala na kolacje do domu i wszystcy beda zadowoleni.
Taka prawda
2 tyg. temu
Adrjanek jest marionetką PISu i kościoła. Jest przez nich ubezwłasnowolniony.
Emeryt
2 tyg. temu
Duda ma okazję pokazać ,że jest prezydentem Polaków a nie PiSu i kościoła .Został z chańbiony mundur oficera ,to była zorganizowana grupa przestepcza bezwzględnie odebrać stopień generała , zresztą nadany nie przepisowo z naruszeniem wszelkich przepisów
Zła
2 tyg. temu
Arcybiskup, general i co jeszcze? Wkrótce się okaże, że jest sołtysem, prezydentem, burmistrzem, cesarzem i prezesem mleczarni w Pcimiu ! Skandal. Jakieś odznaczenia sobie porozdawali za wybitne osiągnięcia dla Ojczyzny, w przypadku tego gościa to jakie osiągnięcia? Aaaa, za tuszowanie i i ukrywanie pedof... To jeszcze co najmniej 5 mu się należy.
666
2 tyg. temu
Od 2019 zaostrzone prawo karne. Powołana Państwowa Komisja ds. Pedofilii, siedem osób. Jak Komisja to i Urząd, 27 osób. Przewodniczący Błażej Kmieciak oświadczył, że zatrudniani są kolejni pracownicy. I co? Apel do prezydenta, który w tej sprawie nic nie może. Oficera może zdegradować tylko sąd. Poseł Lewicy Paweł Kurtul wysłał apel pod niewłaściwy adres. Nie głosowałem na Dudę, nie uważam, że sprawdza się w roli ale bez przesady. Lepiej, że siedzi cicho.
Didu
2 tyg. temu
Ludzie to temat kościelny . I to Watykan za to odpowiada. Jak zawinił to niech kościół robi co uważa za słuszne. Prezydent jako osoba świecka nie ma wpływu na decyzję papieża. I nie mieszajcie państwa i kościoła . A lewica sama była przeciwna księżą. Do kościoła nie chodziła i nazywali się PZPR co nikt już nie pamięta i teraz prezydenta w to miesza od kiedy prezydent ma zabierać głos w tej sprawie ?
dario
2 tyg. temu
Nie męczcie tego Dudusia polskimi sprawami - że jakieś decyzje ma podejmować , bo zamknie się w sobie i znów zacznie jeżdzić na nartach.
bDSJmAyz
homik
2 tyg. temu
Panie Prezydencie RP zawsze wierzyłem w Pana, że nie dzieli pan obywateli na sort gorszy i lepszy, dlatego jako obywatel Nie proszę, ale wzywam, żeby pana Leszka Głódź potraktować bardzo surowo pozbawiając go stopnia wojskowego i wszelkich przywileii. To co czynił pan L Głódź zasługuje na publiczne potępienie nie może być inaczej. Wieżę w sprawiedliwość Panie Prezydencie.
JW.
2 tyg. temu
Oczywiście, zdegradować.
dfvadfgregerf...
2 tyg. temu
Cała ta religia jest dokładnie tyle warta, co ten ...syn Głódź i jemu podobni!!!!!!!!
Emil
2 tyg. temu
czy poseł lewicy zabiegał też o degradację generałów - zbrodniarzy komunistycznych ? jakoś nie było nic słychać na ten temat
666
2 tyg. temu
Na tzw. emeryturę mundurową (40% ostatniej wypłaty) można przejść po 15 latach służby. Abp Głódź był biskupem polowym WP w latach 1991–2004. Jakby nie liczyć mniej niż 15 lat. Skąd się wzięły świadczenia emerytalne????? Przestępstwem jakim jest ukrywanie pedofilii powinna zająć się właściwa prokuratura, z urzędu, bez pomocy Watykanu.
idek
2 tyg. temu
Są nietykalni bo mają większa władzę w Polsce nisz oficjalne władze. To jest skandal i śmiech jednocześnie, ze nasze państwo jest tak słabe i uległe wobec kleru, że aż Watykan musi działać.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić