o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Głośno o księdzu. Nagranie z polskiej wsi

257
Podziel się

Proboszcz parafii w Marwicach (woj. lubuskie) zorganizował nietypową kolędę. Razem z ministrantami odwiedzał wiernych na... hulajnogach.

Głośno o księdzu. Nagranie z polskiej wsi
(Facebook)
bDHQWhdx

Księża w tym roku rezygnują z wizyt w domach wiernych lub próbują je zorganizować w mniej tradycyjny sposób. W parafii w Godzikowicach proboszcz rozesłał druczki na przelew za kolędę, natomiast w Marwicach wybrał się z kolędą na... hulajnodze.

Proboszczowi parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Marwicach towarzyszyli ministranci, którzy wspólnie śpiewali kolędy. Relację z tego wydarzenia opublikował na swoim profilu facebookowym jeden z wiernych, Lubomir Fajfer. 

bDHQWhdz
A w Marwicach Kolęda w grudniu 2020 wygląda tak. Tradycji stało się zadość. Nasz Proboszcz to nasz Proboszcz!!! - napisał Lubomir Fajfer.

Filmik szybko zyskał popularność. Został wielokrotnie udostępniony, a w komentujący są zachwyceni pomysłowością proboszcza. Jedna z osób zaznaczyła, że ksiądz zachowywał dystans, bowiem nie wchodził do domów wiernych.

bDHQWhdF

Portal gorzowianin.com zwrócił się o komentarz do kurii zielonogórsko-gorzowskiej. Rzecznik prasowy diecezji ksiądz Andrzej Sapieha wyjaśnił, że była to inicjatywa księdza, która została ciepło przyjęta. Jednak, jak zaznaczył, ksiądz powinien mieć w tamtej sytuacji zasłonięte usta i nos.

Inicjatywa ta została bardzo dobrze przyjęta przez parafian. Hulajnoga jako środek transportu pojawiła w jednej z miejscowości filialnych, że względu na duże odległości. Natomiast proboszcz powinien mieć założoną maseczkę lub przyłbicę i na to zwrócono mu uwagę - powiedział w rozmowie z portalem gorzowianin.com.
Zobacz także: Apostazja. Ksiądz mówi wprost: moda, by być przeciwko Kościołowi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHQWhdG
bDHQWhea
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(257)
Cywi
2 miesiące temu
Żebranie o forsę nazywa się wizytą duszpasterską. Sprytne. Bardzo sprytne
Kasia
2 miesiące temu
Funkcjonariusze kk dla pieniędzy są w stanie zrobić wszystko. Zastanawiające, że rodzice młodych chłopców nadal posyłają swoje dzieci na plebanię.
jan
2 miesiące temu
i co z tego ze na hulajnodze .mogl na miotle i taki zachwyt .tak czy siak przylazl za kasa .
bDHQWheb
dan
2 miesiące temu
A GDZIE BYŁA POLICJA ALBO SANEPID ?????????
Kaśka
2 miesiące temu
Ale koperty rzucali przez okna?
Najnowsze komentarze (257)
CWL
2 miesiące temu
A co na to przepisy o Ruchu Drogowym !!!
Niewierny
2 miesiące temu
KK nie tylko chodzą by żebrać kasę , oni są szpiclami muszą wiedzieć co w trawie piszczy, kto z kim i gdzie a potem szantaż albo na Am bonie trąbi
waw
2 miesiące temu
wyłudzanie prawnie dozwolone po co tylko te dzieci w to wciągać
Jan
2 miesiące temu
my naród życzymy im wszystkim , na hulajnogach lub bez żeby udali sie do ojca swego w trybie przyspieszonym
san
2 miesiące temu
taki owsiak do żebraniny wygania tysiące dzieci a przytula dla siebie kasę o jakiej się księżom nie śniło
123
2 miesiące temu
ale się mądrzycie. napiszcie ile to wy daliście na utrzymanie świątyni w waszej parafii - wielkie NIC. i po co tak kpicie? nie z wiernych , nie z księży tylko z SIEBIE.
Staś
2 miesiące temu
Brawo ekipie na hulajnogach
Stas
2 miesiące temu
No i pieknie....Zamiast jezdzic do swoich owieczek wypasiona fura,wybral hulajnoge....Super.Brava za kreatywnosc....
bDHQWhdT
szyderca
2 miesiące temu
co sie nie robi dla kasy,pomyslowosc księży nie zna granic na wyrwanie kasy od parafian,co na to policja na jazde po drodze publicznej takimi pojazdami? czy to aby zgodne z prawem?
Hans Berlin
2 miesiące temu
Bohater to pokazuje wiarę chwała mu...
xcvxv
2 miesiące temu
od zawsze wiadomo że pieniądze za kolendy są dla księdza, mogli dronem zbierać kasiore
joda
2 miesiące temu
Taca musi się zgadzać. To tradycja polskich, wiejskich parafii. Co to ma wspólnego z wiarą, nijak pojąc nie mogę.
Look
2 miesiące temu
W mojej parafii w Warszawie na Woli proboszcz bardzo dobrze rozwiązał problem kolęd w czasie pandemii. Otóż każdego dnia o godz. 19 jest odprawiana msza święta kolędowa w kościele dla wiernych zamieszkujących we wskazanych budynkach. Informacja, dla mieszkańców których budynków jest odprawiana msza ogłaszana jest w czasie mszy niedzielnej, zamieszczona na stronie internetowej parafii oraz w gablocie ogłoszeniowej przed kościołem. Kto ma życzenie może przyjść na taką mszę i wspomóc swoją parafię. Uważam, że jest to świetne rozwiązanie. A co do kwestii, wobec której niektórzy mają problem, tj. zbierania datków na kościół, to odpowiem tak - nic nikomu do tego co ja robię ze swoimi pieniędzmi.
Ex Katol
2 miesiące temu
Teraz, już wszystko jasne ( ten art wszystko mowi ) kolęda jest , nie po to , by pokropić na nowo mieszkanie , odklepać, ojcze nasz i pytanie , jaki uprawiacie sex tylko chodzi o kase , wiec wysyłają przelewy z adresem plebani lub bedą prosic by robic to online . Biedne, te masz klechy , pensja państwowa za nauczanie religii za mąka , za mało chrztów, ślubów, za to duzo umiera ale i tak nie starcza, na zakup nowego BMW , lub merca. No i żywność drożeje . Kiedys to dorabiali sobie jeszcze sorowadzajac z zachodu używane samochody i handlowali a dzisiaj tylko pensja i kolęda , bo kościóly cienko przędą tylko jeden wierny na 10 mq. Nędza .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić