BOB| 
aktualizacja 

Ksiądz Stanisław Bijak nie żyje. Proboszcz z Oławy przegrał walkę z koronawirusem

15

Media obiegła przykra informacja o śmierci księdza Stanisława Bijaka. 74-latek był proboszczem parafii w Oławie. Od ponad miesiąca był w szpitalu po zakażeniu koronawirusem.

Ksiądz Stanisław Bijak nie żyje. Proboszcz z Oławy przegrał walkę z koronawirusem
Ksiądz Stanisław Bijak nie żyje

Portal niedziela.pl poinformował o śmierci Stanisława Bijaka. To 74-letni ksiądz prałat, który ostatnio był proboszczem w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Oławie. Ta informacja poruszyła wielu wiernych.

Nie żyje ksiądz Stanisław Bijak

Ksiądz od ponad miesiąca był w szpitalu. 16 listopada trafił do placówki medycznej w Zgorzelcu. Stało się tak z powodu zakażenia koronawirusem. Jego stan zdrowia szybko zaczął się pogarszać.

W pewnym momencie lekarze podjęli decyzję o wprowadzeniu go w śpiączkę farmakologiczną. Ostatnio jednak go wybudzono, gdy stan zdrowia zaczął się polepszać. Wydawało się, że duchowny najgorsze ma za sobą.

Zobacz także: Koronawirus. Adam Niedzielski: Mutacja koronawirusa jest sprawą normalną

Niestety, proboszcz ostatecznie zmarł. Portal niedziela.pl wyjaśnia, że "w ostatnich dniach koronawirus znów dał o sobie znać".

Śmierć księdza Stanisława Bijaka to wielki cios dla jego parafian. Wierni codziennie modlili się o jego zdrowie podczas wieczornych mszy. Na czele kościoła z Oławy stał od 1988 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić