Wróć na
A. M.
|

Głosowanie w Rosji. Pokazali, jak można fałszować wyniki

37
Podziel się

W Rosji rozpoczęło się już głosowanie nad zmianami konstytucyjnymi, które pozwalałyby urzędującemu prezydentowi Władimirowi Putinowi na ubieganie się o kolejne kadencje. W czasie pandemii wybory przybrały wyjątkowo nietypową formę. Zostały wydłużone w czasie, a wiele rozwiązań budzi obawy o możliwość poważnych naruszeń.

Głosowanie w Rosji. Pokazali, jak można fałszować wyniki
W Rosji rozpoczęło się głosowanie nad reformami konstytucyjnymi (Getty Images)
bCHqQhKJ

Rosja rozpoczęła głosowanie nad reformami konstytucyjnymi. Choć oficjalnie głosowanie zaplanowane było na 1 lipca, zdecydowano się na rozpoczęcie wyborów już tydzień wcześniej. Głos oddać można także drogą internetową. Zdaniem rządzących takie rozwiązania są odpowiedzią na pandemię koronawirusa.

Nowelizacja dotyczy uchylenie limitu kadencji prezydenckich. Akceptacja zmian konstytucyjnych pozwoliłaby Władimirowi Putinowi na ponowne ubieganie się o dwie sześcioletnie kadencje. Dzięki temu urzędujący prezydent mógłby rządzić do 2036 roku.

bCHqQhKL

O potencjalnych naruszeniach poinformował dziennikarz niezależnej telewizji Dożd Paweł Łobkow. Dowiódł, że udało mu się oddać głos dwukrotnie – zarówno wrzucając kartę wyborczą do urny, jak i głosując elektronicznie poprzez stronę internetową. Centralna Komisja Wyborcza już zapowiedziała kary za takie działania. Z kolei zdaniem rosyjskiego MSW, w Moskwie może być realizowana wcześniej zaplanowana akcja dyskredytowania głosowania.

O wątpliwych procedurach wyborczych informował także jeden z przywódców opozycji Aleksiej Nawalny. W mediach społecznościowych zamieszczał zdjęcie, na których widać, jak wyborcy wypełniają karty do głosowania np. na placach zabaw, ławeczkach. Jedno z nagrań pokazuje, jak karty wydawane są z otwartego bagażnika samochodu.

bCHqQhKR

Prof. Jarosław Flis: pomiędzy kandydatami zapowiada się „wyrównana walka”

bCHqQhLm
KOMENTARZE
(37)
Twój nick
2 tyg. temu
Pytanie czy Wołodia dociagnie do 2036😜
rusofob
2 tyg. temu
swiat powinien zerwac wszelkie stosunki z cccp
SSERo
2 tyg. temu
W Polsce to samo.
bCHqQhLn
marek
2 tyg. temu
Niech DUMA ogłosi go carem wszech Rosji i po sprawie.
JAR
2 tyg. temu
HEHEHEHE ŻADNA NOWOŚĆ BO KIEDY W ROSJI BYŁY OCZCIWE WYBORY??????
Najnowsze komentarze (37)
rodan
1 tyg. temu
cyt:'pokazali jak można fałszować wyniki". PIS powinien wystapić o instrukcje jak to się robi, żeby nie było blamażu jak 28.06. w jednej komisji/Kraków?/ gdzie jeden członek z PIS-u dopisywał X gdzie był głos na Trzaskowskiego.
stefan
1 tyg. temu
WE FRANCJI były premier poszedł siedzieć. w rosji i polsce wszystko jest mozliwe
Realia
1 tyg. temu
Jeśli PiS utrzyma się przy władzy to u nas będzie tak samo.
mb5851
1 tyg. temu
A , u Nas nie "mają" takiej możliwości ???. "Wszędzie fałszują" tylko nie u Nas ???. "Czyj" system komputerowy "liczy" Nasze głosowania ???
silver
1 tyg. temu
U nas mogło być tak samo.
derbent
1 tyg. temu
Ten cały Deszcz to szczujnia za pieniądze najjaśniejszej demokracji świata. Po prostu jawni agenci.
Zorba
1 tyg. temu
A propos czego ten "artykuł"? Jakieś sugestie? Wiadomo: Rosja, Białoruś, Korea Północna.... Tam długo nie będzie można liczyć na uczciwe wybory.
onuca
2 tyg. temu
Zadaniowe komentarze -postarajcie się ,te wasze rusycyzmy stają się już nudne.A wy już wiecie,ze Kanadyjczycy i Amerykanie urządzili sobie ćwiczenia z polowania na ILy 38 w Alaskiej Strefie Identyfikacji .
bCHqQhLf
niko
2 tyg. temu
Zgodnie z polską zasadą: o Rosji nie pisze się wcale, a jak już to tylko źle. Jesteście już nudni z tą waszą rusofobią. Przyjrzyjcie się lepiej temu co dzieje się w Polsce, a Rosja sama sobie poradzi.
piotr
2 tyg. temu
Nieważne wybory ,ważne kto liczy głosy
demon
2 tyg. temu
Wybory w Rosji mają tę zaletę, że każdy wie na kogo głosować a jak nie wie to inni wiedzą.
Emeryt.
2 tyg. temu
I tak się stanie!!!
Orb
2 tyg. temu
Przecież tam nigdy nie było demokracji.
Twój Nick
2 tyg. temu
Najwyżej go zakonserwuja jak Lenina po śmierci jak nie dociągnie i przypuszczam że też wystarczy ten fakt do dalszego rządzenia...za kryształowej trumny
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić