Górale nadciągają do Warszawy. "Mobilizacja"

1729

W czwartek, 11 stycznia, o godzinie 16 pod Sejmem odbędzie się "Protest Wolnych Polaków". Na demonstracji - organizowanej przez PiS i środowiska powiązane z tą partią - pojawi się reprezentacja z Podhala.

Górale nadciągają do Warszawy. "Mobilizacja"
Górale / zdjęcie ilustracyjne (Adobe Stock, DarSzach)

W czwartek 11 stycznie o godzinie 16:00 wystartuje długo zapowiadane przez Prawo i Sprawiedliwość wydarzenie. Pod Sejmem rozpocznie się "Protest Wolnych Polaków", będący wielotysięczną demonstracją przeciwko działaniom nowej koalicji rządzącej.

Demonstrujący będą wyrażać swój sprzeciw m.in. w kwestii zmianach, jakie w ostatnich tygodniach zaszły w siedzibach TVP, Polskiego Radia i PAP. Z pewnością gorącym tematem będzie także zatrzymanie byłych ministrów w rządzie PiS - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mandaty po byłych szefach CBA pozostaną nieobsadzone? Polityk PiS nie ma wątpliwości

Górale na Warszawę

Organizatorzy "Protestu Wolnych Polaków" spodziewają się, że na wydarzeniu pojawią się tłumy osób wspierających PiS oraz środowiska prawicowe. Trwa mobilizacja, by szumnie zapowiadane wydarzenie nie okazało się "klapą".

Doszło do tego, że nawet w kościołach księża zachęcali do wyjazdu do Warszawy. Mobilizacja trwa także w jednym z bastionów PiS - na Podhalu.

Szef struktur PiS w powiecie tatrzańskim, Jan Piczura, w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim" przyznaje wprost, że przygotowany jest zorganizowany wyjazd na warszawską demonstrację. Według jego opinii, sporo osób zdecyduje się także indywidualnym transportem.

Z Nowego Targu pojedzie cztery, może pięć autokarów. Wiele osób wybiera się też prywatnie busami, samochodami osobowymi. Trwa jeszcze mobilizacja. Myślę, że z Podhala do Warszawy dotrze kilkaset osób - twierdzi Jan Piczura.
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić