Kamil Niewiński
Kamil Niewiński| 

"Wielki protest" w Warszawie. Czarnek mówi, ile osób weźmie w nim udział

1593

W nowym klipie opublikowanym w swoich mediach społecznościowych Przemysław Czarnek używa naprawdę mocnych słów, próbując nakłonić swoich sympatyków do udziału w "Proteście Wolnych Polaków".

"Wielki protest" w Warszawie. Czarnek mówi, ile osób weźmie w nim udział
Przemysław Czarnek mocno promuje inicjatywę protestu organizowanego przez PiS (GETTY, SOPA Images)

Ostatnie miesiące to wyjątkowo intensywny czas w polskiej polityce. Historyczne pod kątem frekwencji wybory, zmiana władzy, nowe afery na czele z przejęciem TVP, a także ciągłe starcia na linii nowa koalicja rządząca - Prawo i Sprawiedliwość.

Wiele osób może być już zmęczonych wojną polityczną na naszym rodzimym podwórku. Jest to zrozumiałe, szczególnie że ostatnie miesiące to czas bezprecedensowego wzrostu zainteresowania polityką wśród Polaków, szczególnie tych młodych. Wspomniana polityka jednak wcale nie daje o sobie zapomnieć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jaka pensja dla nauczycieli? Biedroń podał kwotę

11 stycznia Prawo i Sprawiedliwość ma zamiar zorganizować w Warszawie Protest Wolnych Polaków. Sympatycy obecnej opozycji chcą wyrazić swój sprzeciw wobec nowych rządzących. Protest ma rozpocząć się o godz. 16:00 w Sejmie.

Czarnek ostro o rządzących. Mówi o "gwałceniu porządku konstytucyjnego"

Do udziału w marszu bardzo mocno namawiają politycy PiS-u, a bardzo głośno w tej sprawie działa były już Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek. W wideo, które opublikował na swoim profilu na platformie X (wcześniej Twitter), zapewnia on, że na proteście mają pojawić się dziesiątki tysięcy ludzi.

Mnóstwo ludzi wybiera się do Sejmu, zapisy trwają również w moim biurze poselskim. Wiemy już na dzisiaj, na tydzień przed tym wydarzeniem, że z samego tylko Lublina pojedzie kilkanaście autokarów. Z samego tylko Lublina! Z województwa lubelskiego będą to dziesiątki autokarów, które będą zmierzały do Warszawy.

Czarnek po raz kolejny również zaapelował do swoich sympatyków, by dosadnie wyrazić swoją opinię o, zdaniem polityka, skandalicznych działaniach rządzących. Użył przy tym naprawdę mocnych słów.

Z całej Polski będą to dziesiątki tysięcy ludzi, którzy będą protestować przeciwko czemuś, czego mimo wszystko się do końca nie spodziewaliśmy. Bo takiego zamordyzmu, takiego totalitaryzmu, takiej antydemokracji, takiego jawnego gwałcenia porządku konstytucyjnego, porządku prawnego Rzeczpospolitej Polskiej naprawdę się nie spodziewaliśmy. Przeciwko pogwałceniu podstawowych zasad demokracji, przeciwko łamaniu wolności i praw obywatelskich będziemy protestować. Będzie nas mnóstwo!
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić