aktualizacja 

Górale nie wytrzymali. Wezwali policję, proszą o interwencję media

1425

Od kilku dni w Zakopanem trwają próby muzyków przed Sylwestrem Marzeń. Zdaniem niektórych mieszkańców stolicy Tatr są one głośniejsze niż w ubiegłych latach. Narzekają, że głośną muzykę słychać nie tylko w okolicy sceny i to nawet w czasie ciszy nocnej, czyli po godzinie 22:00.

Górale nie wytrzymali. Wezwali policję, proszą o interwencję media
Zenek Martyniuk wystąpi na Sylwestrze Marzeń. (AKPA, AKPA)

Na tegorocznym "Sylwestrze Marzeń" w Zakopanem wystąpią m.in.: Zenek Martyniuk, Edyta Górniak z synem Allanem, Justyna Steczkowska, Sara James, Viki Gabor, Sławomir i Kajra, Maja Hyży i Golec uOrkiestra. Od kilku dni trwają przygotowania w stolicy Tatr. Impreza będzie transmitowana przez TVP2.

Jak się okazuje, trwające od kilku dni próby na scenie dają mocno popalić mieszkańcom Zakopanego, którzy narzekają na głośną muzykę. "Tygodnik Podhalański" otrzymał już w tej sprawie kilka skarg.

Głośną muzykę słychać aż pod skocznią. Dzwoniłem już na policję, bo te dźwięki wydobywały się nawet po godz. 22 - tłumaczy mieszkaniec Zakopanego w rozmowowie z "Tygodnikiem Podhalańskim".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chcesz wyjechać na Sylwestra? Lepiej się pospiesz. „Nawet 8 tys. za noc”

"Czy mogą Państwo interweniować w sprawie głośności koncertu sylwestrowego na Równi Krupowej. W tym roku jest zdecydowanie głośniej niż w latach poprzednich" - takie e-maile dotarły do redakcji lokalnej gazety.

Głośne próby do Sylwestra Marzeń słychać nawet w czasie ciszy nocnej i z odległości nawet kilometra.

Aby posłuchać Zenka w czasie prób przed Sylwestrem Marzeń nie trzeba iść na Równię Krupową, słychać go dobrze z odległości ponad kilometra - informuje "Tygodnik Podhalański" pod załączonym nagraniem na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

31 grudnia mieszkańcy Zakopanego oraz turyści mogą spodziewać się także sporych utrudnień w ruchu drogowym zarówno na drogach dojazdowych do Zakopanego, jak i w samym mieście. Władze miasta oraz policja zachęcają wszystkich poruszających się samochodami do dobrego zaplanowania podróży. Lokalna policja przypomina też, że na terenie Miasta Zakopane w miejscach publicznych obowiązuje zakaz odpalania fajerwerków.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić