Robert Czykiel| 
aktualizacja 

Grozi nam całkowity lockdown? Wiemy, kiedy ma rozpocząć się narodowa kwarantanna

79

Wszystko wskazuje na to, że narodowa kwarantanna nas nie ominie. Za niespełna dwa tygodnie rząd może wprowadzić lockdown. Jaki warunek musi zostać spełniony?

Grozi nam całkowity lockdown? Wiemy, kiedy ma rozpocząć się narodowa kwarantanna
Niedługo czeka nas narodowa kwarantanna (PAP)

W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia. Już teraz rozważany był całkowity lockdown, ale ostatecznie polski rząd wstrzymał się z tak drastycznym krokiem. Poinformowano jednak, w którym momencie pandemii koronawirusa wejdzie w życie narodowa kwarantanna.

Kiedy zacznie się narodowa kwarantanna?

Narodowa kwarantanna wejdzie w życie, gdy w Polsce zostanie przekroczony próg 70 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Do tego brakuje już niewiele. Wystarczy, że w ciągu 7 dni w całym kraju będzie więcej niż 185 tys. nowych zakażeń.

Portal money.pl wyliczył, kiedy realne jest przekroczenie tego progu. Jeżeli nie uda nam się nagle wyhamować pandemii, to narodowa kwarantanna zostanie ogłoszona już za 11 dni.

Zobacz także: Prof. Włodzimierz Gut: "Dynamika całego procesu zakażeń jest tragiczna" (WIDEO)

Trzeba więc się nastawić na to, że najbardziej rygorystyczne obostrzenia wejdą w życie około 15 listopada. Oczywiście należy liczyć się z tym, że liczba codziennych zakażeń zacznie znacznie wzrastać, co tylko przyspieszy lockdown.

Narodowa kwarantanna będzie wiązać się z tym, że Polacy nie będą mogli wychodzić z domu bez ważnego powodu. Zamknięte zostaną także kolejne gałęzie polskiej gospodarki.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić