Grupa Wagnera reklamuje się w telewizji. "Przyjazny zespół"

Podziel się:

Prywatna Grupa Wagnera, której żołnierze masowo giną w Ukrainie, rekrutuje Rosjan za pośrednictwem telewizji. Na antenie lokalnych stacji pojawiła się reklama, na której szef grupy Jewgienij Prigożyn zaprasza mężczyzn do "przyjaznego zespołu".

Grupa Wagnera reklamuje się w telewizji. "Przyjazny zespół"
Prigożyn reklamuje się w telewizji (Twitter)

Reklama prywatnej grupy Wagnera pojawiła się w lokalnej telewizji "NSK 49" w rosyjskim Nowosybirsku. Jej właściciel jest jednym ze sponsorów firmy należącej do Jewgienija Prigożyna. On też wziął udział w samej reklamie.

Prigożyn reklamuje się w telewizji

Biznesmen na nagraniu proponuje mężczyznom, aby dołączyli do "przyjaznego zespołu, w którym nauczą się prawdziwej męskiej pracy". - Wszystko będzie tak, jak powinno być - mówi Prigożyn na nagraniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gen. Polko o grupie Wagnera. "Putin uwierzył we własną propagandę"

Warto podkreślić, że oficjalnie działalność najemnicza w Rosji jest zakazana, dlatego reklamowanie prywatnej armii jest niezgodne z prawem. Jednak wcześniej w wielu regionach Rosji Grupa Wagnera promowała się na billboardach i w pojazdach komunikacji miejskiej.

Agresywna promocja wagnerowców

Tak agresywne reklamowanie się może wynikać z kłopotów Prigożyna. W ostatnich tygodniach pojawiły się doniesienia, że Grupa Wagnera jest skonfliktowana z rosyjskim resortem obrony i może niebawem utracić swoje dotychczasowe znaczenie, a nawet przestać istnieć jako samodzielna formacja zbrojna.

Ponadto w ostatnich tygodniach Prigożyn stracił możliwość rekrutacji w rosyjskich więzieniach z powodu trwających sporów z kierownictwem ministerstwa obrony i wobec tego najprawdopodobniej skierował działania rekrutacyjne w stronę wolnych obywateli.

Rekrutowali na stronach dla dorosłych

W związku z tym od początku marca Grupa Wagnera utworzyła terenowe zespoły rekrutacyjne w centrach sportowych w co najmniej 40 lokalizacjach w całej Rosji. Wagnerowcy prowadzili również rozmowy o "karierze" w moskiewskich szkołach średnich.

Rozdawali kwestionariusze zatytułowane "aplikacja młodego wojownika" w celu zebrania danych kontaktowych zainteresowanych uczniów. Pojawiały się nawet doniesienia, że wagnerowcy reklamują się na stronach z filmami dla dorosłych, a sam Prigożyn miał przyznać, że jest to celowy zabieg i jakoby "bardzo dobry pomysł".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić