Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

"Przegramy kolejne wybory!". Dramatyczny apel do Kaczyńskiego

641
Podziel się

"Piątka dla zwierząt" to ustawa, która niemal rozbiła rządzącą koalicję. Jedni murem stoją za obroną zwierząt, inni za rolnikami. Poseł Lech Kołakowski podjął zdecydowane kroki. Apeluje do prezesa.

"Przegramy kolejne wybory!". Dramatyczny apel do Kaczyńskiego
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (ONS, ONS)
bEJMcXWt

"Piątka dla zwierząt" wywołała niemałe zamieszanie. Nie tylko wśród przedstawicieli przemysłu futrzarskiego i ubojowego, ale przede wszystkim w Sejmie. Przyszłość koalicji stojącej za sterami państwa na jakiś czas zawisła na włosku.

Wielu posłów PiS nie popiera projektu prezesa Kaczyńskiego. Swoją dezaprobatę wyrazili nie tylko przez głosowanie, ale również przez pomoc w organizacji protestów rolników. Jednym z krytyków tego pomysłu jest poseł Lech Kołakowski.

bEJMcXWv

Kołakowski wystosował apel do prezesa Kaczyńskiego, w którym informuje, że jest gotowy odejść z partii, jeśli ustawa faktycznie wyjdzie w życie. Poseł spotkał się już z liderem PiS-u - donosi "Super Express".

Apeluję do Jarosława Kaczyńskiego, żeby się wycofał z "piątki dla zwierząt", bo jeśli tego nie zrobimy, przegramy kolejne wybory! - stwierdził Kołakowski.

Poseł uważa, że to szkodliwy projekt, który uderzy nie tylko w państwowe finanse. Według Lecha Kołakowskiego projekt może oznaczać dla rolników utratę dorobku życia. Dodaje, że jest gotowy odejść z partii, byle wywalczyć lepszą przyszłość dla rolników.

bEJMcXWB
Jeśli będą bankructwa, upadłości, to ludzie, rolnicy mogą nie wytrzymać i to może może spowodować falę samobójstw wśród rolników. Wyrzucenie tej ustawy jest dla mnie ważniejsze niż mój mandat, moja osoba się tu nie liczy! - mówi Kołakowski w rozmowie z "Super Expressem".
Zobacz także: Rozłam w PiS. "Jedyną drogą jest budowanie czegoś zdrowego"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJMcXWW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(641)
srghrsh
11 miesięcy temu
mogę czasem zażartować z rolniczej mentalności, wsobności, religianctwa ale chyba ci ludzie są ważniejsi niż jakieś zwierzątka. na pewno będziemy z czasem odchodzić od futer, bo w tym kierunku się zmienia mentalność i gusta społeczeństwa ale niech to się dzieje stopniowo i naturalnie. a nie ustawowo.
Hyn
11 miesięcy temu
Ciemny lud wszystko kupi i jeszcze Dobrego Pana w rękę pocałuje. Hitler i Stalin zrobili swoje.
Papa
11 miesięcy temu
No to po przegranej zgodnie z niepraworządną ustawą łamiącą konstytucję zmienią się Sędziowie Najwyżsi i zacznie się łapanka na wszystkie przekręty i zaniedbania PiS
bEJMcXWX
czypamiętam?
11 miesięcy temu
Czytałem kiedyś, że w Polsce można kupić ustawę.
Xcx
11 miesięcy temu
Ale co to za brednie? Przecież ogromna większość wszystkich polityków jest za 5 dla zwierząt tak jak i ogromna część obywateli
Gosc
11 miesięcy temu
Akurat piątka dla zwierząt to była jedyna ich dobra decyzja
Nick
11 miesięcy temu
To bardzo przykre że osoby które zarabiały na znęcaniu się nad zwierzętami nie będa teraz dostawać za to pieniędzy
Polka
11 miesięcy temu
Pamiętacie słowa " Raz zdobtej władzy nigdy nie oddamy" kto to powiedzi
Prawda
11 miesięcy temu
BYWALEC wczoraj Odpowiedz Po 45 latach PRLowskiej propagandy sukcesu i po 30 latach michnikowskiej propagandy wstydu przyszedl czas ulicy i zagranicy. Ale to nie wystarcza. Polska przezywa okres opozycji wulgarnie bluzgajacej. Co ciekawe osoby te legitymuja sie dyplomami wyzszych uczelni. To niestety swiadczy o kompletnym zalamaniu systemu ksztalcenia w naszym kraju i wymaga elementarnej zmiany i od podstaw uczenia systemu wartosci, profesjonalizmu i kultury osobistej oczekiwanej od osob z dyplomem. Tak jest na uczelniach w cywilizowanym swiecie, do ktorych kluczem jest slowo INTEGRITY! Sedo prawdy w tym poście
Mateo
11 miesięcy temu
Co kolwiek nie zrobicie i tak przegracie ludzie juz tej szopki maja dosc Podstepnie dawali ludziom kase rozdawali na lewo i prawo ale Pamietajmy nic za darmo Mielismy brac i siedziec cicho A w dobie pandemi wszystko mialo sie udac A jak pamietamy zaczelo sie od 5G Pozniej akcja z maseczkami i jeszcze do tego w kilku miejscach czytam ze wdychanie tego samego powietrza jest zdrowe zalezy dla kogo
umu
11 miesięcy temu
Ruscy niszczą Polskę za pomocą agentury wpływu. Głupie ustawy, wywoływanie niepokojów społecznych, kryzys finansów publicznych, szerzenie bezprawia i anarchia w kraju. To jest skutek ostatnich rządów. Weto budżetu unijnego też pozbawi nas Polaków środków finansowych w sytuacji kryzysu po pandemii. A Putin się cieszy, bo o to mu chodziło. No i system władzy w Polsce jest bliższy jego wzorcom. Utrzymanie władzy za wszelką cenę, nawet za cenę egzystencji narodu jest nam znane z historii dyktatur.
Dama
11 miesięcy temu
Jakie wybory wygrane chwała Kaczyńskiemu i PiS my murem wszyscy za nimi
Witek
11 miesięcy temu
Trzeba anulować, bo przegramy!
bEJMcXWP
Parżerca
11 miesięcy temu
Skrytym oszukańcom mówimy stanowczo - NIE.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić