Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Gwiezdne wojny. Rosja ma broń kosmiczną. USA gotowe do walki

10
Podziel się:

Dowództwo kosmiczne armii USA (SPACECOM) ogłosiło, że Rosja przeprowadziła próbę pocisku antysatelitarnego. USA oskarża Moskwę o dążenie do przekształcenia Kosmosu w "pole bitwy".

Gwiezdne wojny. Rosja ma broń kosmiczną. USA gotowe do walki
Dowództwo kosmiczne armii USA (SPACECOM) ogłosiło, że Rosja przeprowadziła próbę pocisku antysatelitarnego. (YouTube)

Jak przekazał urzędnik z amerykańskiego dowództwa kosmicznego, we wtorek odbył się test pocisku antysatelitarnego - podaje telewizja Fox News. Dowództwo kosmiczne armii USA twierdzi, że Rosja dysponuje dwoma rodzajami broni kosmicznej i przeprowadziła już kilka prób naziemnego systemu zdolnego do zniszczenia satelitów na okołoziemskiej orbicie.

Rosja uczyniła z Kosmosu teren bojowy, testując broń kosmiczną i naziemną przeznaczoną do namierzania i niszczenia satelitów - przekazał generał James Dickinson, szef dowództwa kosmicznego.

Generał James Dickinson dodał, że jego zdaniem jest to niezgodne z "publicznymi twierdzeniami Moskwy, że Rosja stara się zapobiec konfliktowi w Kosmosie". Dickinson uważa, że Moskwa stara się wykorzystać zależność Stanów Zjednoczonych od "systemów rozlokowanych w Kosmosie".

Jesteśmy gotowi i zdeterminowani, by powstrzymać agresję i bronić naszego narodu i naszych sojuszników przed wrogimi działaniami w Kosmosie - powiedział Dickinson.

James Dickinson ostrzega, że jeżeli rosyjska broń zostanie użyta wobec "prawdziwego satelity" lub operacyjnie to "spowoduje powstanie dużego pola śmieci, które może zagrozić satelitom komercyjnym i nieodwracalnie zanieczyścić domenę kosmiczną".

Ponownie utworzone amerykańskie siły kosmiczne mają koncentrować się na działaniach wojennych w przestrzeni kosmicznej. Celem sił kosmicznych jest ochrona amerykańskich satelitów, które są wykorzystywane do komunikacji nawigacji i wywiadu.

Zobacz także: Odkrycie na Wenus. Bardziej podobna do Ziemi, niż myśleliśmy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
astronauta
2 lata temu
jankesi zaanektowali Ziemię to rosjanie Kosmos!
Czytelnik
2 lata temu
A generał nie opowiedział o swojej broni laserowej którą już nie raz niszczyli satelity i wtedy go nie interesowało zanieczyszczenie przestrzeni.
ŁoŁ
2 lata temu
a my mamy nowe śmigłowce które Antek zakupił , czy zakpił ?
Ha, ha, ha!
2 lata temu
Kto by to nie był...Zaśmiecą kosmos i po ptokach... Zaczęli Chińczycy a reszta już nie ważna... Koniec wycieczek na długie lata!
Janusz
2 lata temu
I po co im to? Ruskie mi się wydaje, nie boją się USA(ani USA Ruskich),prędzej obstawiał bym na Chiny. Swoją drogą, taki system może okazać się przydatny, kiedy w kierunku ziemi będzie zbliżać się jakiś obiekt(nie ufo-.-) i trzeba będzie go zestrzelić, by ocalić planetę.
Migosz
2 lata temu
Do wszystkich nabijających się z "ruskich" - tak dla przypomnienia to teraz wszyscy latają rosyjskimi rakietami w Kosmos, amerykańskie "wachadłowce" dawno uziemione...
Uuu
2 lata temu
Dla tego najlepsza łączność przewodem. Wiem że lepsze bezprzewodowo ale konflikt i czarna D...
mik
2 lata temu
i po co to komu. Jedni wystrzelą rakiety potem drudzy i będzie Game over. Ludzie to proste istoty.
aaaa
2 lata temu
W końcu jakiś pozytyw
Waldek
2 lata temu
Akurat Ruskie zdatne. Coś tam wyślą w kosmos, ale dalej już tym nie będą potrafili pokierować. Sami sobie zrobią szkodę...po co ta panika? Bardziej trzeba bać się ich kosmicznego złomu, że spadnie na głowę. Tego faktycznie można się obawiać. A wojna? Przecież Ruscy wiedzą, że nie mają szans w konfrontacji z NATO albo z USA.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić