aktualizacja 

Gwiezdne wojny. Rosja ma broń kosmiczną. USA gotowe do walki

12

Dowództwo kosmiczne armii USA (SPACECOM) ogłosiło, że Rosja przeprowadziła próbę pocisku antysatelitarnego. USA oskarża Moskwę o dążenie do przekształcenia Kosmosu w "pole bitwy".

Gwiezdne wojny. Rosja ma broń kosmiczną. USA gotowe do walki
Dowództwo kosmiczne armii USA (SPACECOM) ogłosiło, że Rosja przeprowadziła próbę pocisku antysatelitarnego. (YouTube)

Jak przekazał urzędnik z amerykańskiego dowództwa kosmicznego, we wtorek odbył się test pocisku antysatelitarnego - podaje telewizja Fox News. Dowództwo kosmiczne armii USA twierdzi, że Rosja dysponuje dwoma rodzajami broni kosmicznej i przeprowadziła już kilka prób naziemnego systemu zdolnego do zniszczenia satelitów na okołoziemskiej orbicie.

Rosja uczyniła z Kosmosu teren bojowy, testując broń kosmiczną i naziemną przeznaczoną do namierzania i niszczenia satelitów - przekazał generał James Dickinson, szef dowództwa kosmicznego.

Generał James Dickinson dodał, że jego zdaniem jest to niezgodne z "publicznymi twierdzeniami Moskwy, że Rosja stara się zapobiec konfliktowi w Kosmosie". Dickinson uważa, że Moskwa stara się wykorzystać zależność Stanów Zjednoczonych od "systemów rozlokowanych w Kosmosie".

Jesteśmy gotowi i zdeterminowani, by powstrzymać agresję i bronić naszego narodu i naszych sojuszników przed wrogimi działaniami w Kosmosie - powiedział Dickinson.

James Dickinson ostrzega, że jeżeli rosyjska broń zostanie użyta wobec "prawdziwego satelity" lub operacyjnie to "spowoduje powstanie dużego pola śmieci, które może zagrozić satelitom komercyjnym i nieodwracalnie zanieczyścić domenę kosmiczną".

Ponownie utworzone amerykańskie siły kosmiczne mają koncentrować się na działaniach wojennych w przestrzeni kosmicznej. Celem sił kosmicznych jest ochrona amerykańskich satelitów, które są wykorzystywane do komunikacji nawigacji i wywiadu.

Zobacz także: Odkrycie na Wenus. Bardziej podobna do Ziemi, niż myśleliśmy
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić