Hieny cmentarne w Toruniu. Pokazał skutki. Porażające

Bulwersujące akty wandalizmu na cmentarzu przy ul. Wybickiego w Toruniu. Hieny cmentarne nie tylko dokonały kradzieży kwiatów i zniczy, ale też zniszczyły nagrobki kilku mogił. Policja potwierdza, że zatrzymano 20-latka, który może być sprawcą zniszczeń na cmentarzu - Łącznie zniszczono co najmniej 31 nagrobków - mówi o2.pl mł. asp. Sebastian Dobrzeniecki z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Wstrząsający akt wandalizmu na cmentarzu w ToruniuWstrząsający akt wandalizmu na cmentarzu w Toruniu
Źródło zdjęć: © Facebook | Kiełpiński Konkretnie
Marcin Lewicki

Lokalny dziennikarz Jacek Kiełpiński prowadzący w mediach społecznościowych profil "Kiełpiński Konkretnie" opisał bulwersujący akt wandalizmu na cmentarzu przy ul. Wybickiego w Toruniu.

Jak informuje Kiełpiński, część mogił znajdujących się na nekropolii została kompletnie zniszczona w nocy z 23 na 24 czerwca. Na nagraniu opublikowanym przez toruńskiego dziennikarza widać m.in. potłuczone znicze, porozrzucane kwiaty, ale też połamane i przewrócone płyty nagrobne.

Zdewastowano kilkanaście nagrobków. Hieny cmentarne miały dopuścić się nie tylko zniszczeń, ale też kradzieży.

Policja w Toruniu potwierdza, że w sprawie dokonano już pierwszego zatrzymania. Sprawcą wandalizmu miał być m.in. 20-latek.

Potwierdzam, że doszło do zdarzenia. Policjanci zatrzymali w związku ze sprawą 20-letniego Polaka, mieszkańca Torunia. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i znieważenia miejsca spoczynku osoby zmarłej. Łącznie zniszczono co najmniej 31 nagrobków. - powiedział w rozmowie z o2.pl asp. Sebastian Dobrzeniecki z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Policjanci przekazali, że działania w sprawie trwają. Funkcjonariusze ustalają personalia pozostałych sprawców dewastacji.

Wybrane dla Ciebie