Historyczny dzień w Wuhan. Weszli tam, gdzie nikt nie ma prawa wejść

96

Zespół ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przeprowadził w niedzielę inspekcję targu w Wuhan. Specjaliści szukają w Chinach źródła pandemii koronawirusa.

Historyczny dzień w Wuhan. Weszli tam, gdzie nikt nie ma prawa wejść
Eksperci WHO przebywają w Wuhan już ponad 2 tygodnie. Pierwszych 14 dni spędzili na kwarantannie. W niedzielę odwiedzili targ w Wuhan. To tam wg jednej z hipotez zaczęła się pandemia. (PAP, EPA)

Zespół ekspertów WHO udał się na targ Huanan w Wuhan w niedzielę rano czasu polskiego. Według jednej z popularniejszych hipotez to właśnie targu, na którym sprzedawano m.in. owoce morza, miała mieć swój początek pandemia. Wciąż nie ma jednak na to żadnych niezbitych dowodów.

Po wybuchu pandemii targ został zamknięty. Obecnie jest pilnowany 24 godziny na dobę przez strażników.

Kiedy tylko eksperci WHO weszli na targ, wejście zostało zamknięte, aby wraz z nimi nie dostały się tam żadne osoby niepożądane - podała agencja AFP. Eksperci nie odpowiadali na żadne pytania. Na miejscu byli dziennikarze, którym strażnicy zalecili, żeby się rozeszli. Jeden z fotoreporterów wspiął się na drabinę, aby mieć lepszy widok, ale strażnicy zaczęli tą drabiną potrząsać.

WHO szuka źródeł pandemii

Zespół ekspertów WHO, który przybył do Wuhan w połowie stycznia, będzie tam szukać źródeł pandemii koronawirusa. W planach jest m.in. wizyta w Instytucie Wirusologii w Wuhan.

Specjaliści z WHO sami przyznają, że szanse na to, że uda się ustalić pochodzenie koronawirusa, nie są duże. Od wybuchu pandemii minął już ponad rok. W tym czasie życie z powodu COVID-19 na całym świecie straciły ponad 2 mln ludzi.

Zobacz także: Covid-19. Rząd próbuje kupić szczepionki poza UE? Tajemnicza odpowiedź Adama Niedzielskiego
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić