Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Trumpowi grozi eksmisja z własnej posiadłości

201
Podziel się:

Po wyprowadzce z Białego Domu Donald Trump i jego bliscy wyjechali na Florydę. Obecnie były prezydent spędza czas w Mar-a-Lago w Palm Beach, jednak istnieje prawdopodobieństwo, że i ten dom będzie musiał opuścić. Wszystko przez umowę podpisaną z radą miasta.

Trumpowi grozi eksmisja z własnej posiadłości
Donald Trump (Getty Images, Ian MacNicol , Stringer)

Donald Trump po zakupie posiadłości Mar-a-Lago przekształcił ją w luksusowy klub towarzyski dla wybranych. Uzyskał zgodę na prowadzenie takiej działalności, jednak pod pewnymi warunkami – m.in. członkowie, łącznie z właścicielem, nie mogą spędzać tam więcej niż siedem dni pod rząd.

Od zasady istnieje siedmiu dni istnieje pewien wyjątek. Prawo Palm Beach przewiduje również, że ewentualnie goście Mar-a-Lago mogę tam mieszkać przez nawet trzy tygodnie. Muszą się jednak liczyć z tym, że w konsekwencji nie wolno im będzie zanocować tam ani razu przez rok.

Donald Trump zostanie zmuszony do wyjazdu z Florydy?

Donald Trump od początku zdawał sobie sprawę, że nie może przenieść się do Palm Beach na stałe – a przynajmniej nie do Mar-a-Lago. Były prezydent i jego prawnicy brali nawet udział w spotkaniach rady miejskiej oraz podpisali specjalną umowę, zobowiązującą Trumpa do przestrzegania zasady trzech tygodni.

Zobacz także: Zobacz też: Aleksander Kwaśniewski o Donaldzie Trumpie: politycznie będzie mu trudno

Jak jednak wynika z wyliczeń urzędników, Donald Trump złamał swoje zobowiązania. Mimo że wrócił do Mar-a-Lago 20 stycznia, wielokrotnie przyjeżdżał do swojej posiadłości jeszcze w trakcie pełnienia prezydentury. W konsekwencji Urząd Miasta Palm Beach wszczął postępowanie w sprawie wyjaśnienia, czy wobec Trumpa należy wyciągnąć konsekwencje.

Ta sprawa jest rozpatrywana przez naszego prokuratora miejskiego Johna Randolpha. Pan Randolph przegląda Deklarację użytkowania i nasz Kodeks Zarządzeń w celu ustalenia, czy były prezydent Trump może mieszkać w Mar-a-Lago – potwierdził Krik Blouin, rzecznik Urzędu Miasta Palm Beach (CNN).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(201)
praktyczny
2 lata temu
Posiadłość sprzedać a podatki zostawiać gdzie indziej, Floryda też może zbankrutować, to nie będzie podskakiwać.
Max
2 lata temu
Ludzie ... Czytanie ze zrozumieniem 1 klasa szkoły podstawowej "Po zakupie posiadłości Mar-a-Lago przekształcił ją w luksusowy klub towarzyski dla wybranych. Uzyskał zgodę na prowadzenie takiej działalności, jednak pod pewnymi warunkami – m.in. członkowie, łącznie z właścicielem, nie mogą spędzać tam więcej niż siedem dni pod rząd." Wiez to nie dom ale pewnie burdel ...
Tomek
2 lata temu
Najważniejsze jest kiedy straci majątek i znacznie odsiadkę za oszustwa podatkowe. W USA przy tej skali przestępczości jest już tyle lat, że na pewno nie wyjdzie.
Tomek
2 lata temu
O ile rozumiem było tak: W tej lokalizacji nie można było postawić domu. Ale Trump rzekł jakiemuś swojemu prawnikowi: Znajdź sposób albo spapram ci życie jak wszystkim którzy mnie zawiedli. Więc ten znalazł taki, że można by tu mieć klub. Trump pomyślał, że można by to nazwać klub, a mieć dom. Tyle, że rada miasta była mądrzejsza i podsunęła umowę mówiąca że klub to klub i albo podpisze albo nie kupi. Maksimum 7 dni. Jako prezydentowi nic nie można było mu zrobić chociaż stałe łamał zasady. A teraz dostanie kopniaka w zad.
Znak
2 lata temu
A to wszystko zaczęło się gdy chciał odciąć Chiny od USA i się zaczęło
Napoleon 1/2
2 lata temu
Rada Miasta Palm Beach to wyjątkowi ludzie... . Prawie jak niektórzy naukowcy w tych stronach. Twierdzący, by przewidzieć ? Trzeba trochę poczekać.
Szkoda czytac
2 lata temu
Dajcie se spokój z tymi bzdurami multimilioner a nie ma gdzie mieszkać tak tak baju baj
Rok świetlny
2 lata temu
Sądząc po komentarzach, z Polakami nie można się umawiać. Sprzedam ci ziemie rolną, budujesz osiedle. Zamek (stobica) w obszarze chronionym. Z kościoła robi się dom kultury w którym zamiast sprawowania kultu religijnego- przemawiaja politycy. Zakony zamiast się modlić trzepią kasę z reklam politycznych.
tom
2 lata temu
USA to nie jest normalny kraj. To taka Rosja tylko mają lepsze auta.
szpila
2 lata temu
Co Wy się przejmujecie Trampem, on ma kasę i krzywda mu się nie stanie. Nawet nie postawisz pismaku jeden tego uczciwie zatytułować
Anty
2 lata temu
Skoro nie może nocować to niech weźmie nocki w Amazonie a w dzień będzie spał...i jeszcze będzie miał dodatek nocny
trik
2 lata temu
To tylko ludzie z zaburzeniami psychicznymi mogli wymyśleć takie prawo . Mieć cukierka a nie zjeść , bo ci go zabiorą . Może go pozbawcie prawa do życia .Żyj na terenie stanu przez trzy tygodnie a później uciekaj bo cię życia pozbawią.
RKK
2 lata temu
Stany to chory kraj.
Hed
2 lata temu
Może i nienormalne moc mieszkać tylko 3 tygodnie w ciągu roku,ale jak się przy zakupie podpisuje warunki to trzeba się do nich stosować albo nie kupować. Niestety Polaków to dziwi,bo dla nich zasady nie istnieją.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić