Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Hit! Małżeńskie porady w Radiu Maryja. "To śmiertelne zagrożenie..."

1149
Podziel się:

Radio Maryja wyemitowało program... z poradami małżeńskimi. Prowadzący audycję ks. Dominik Chmielewski wskazał, że instrukcją życia po ślubie powinno być Pismo Święte. Duchowny przestrzegł także słuchaczy przed "śmiertelnym zagrożeniem, jakim jest w małżeństwie antykoncepcja".

Hit! Małżeńskie porady w Radiu Maryja. "To śmiertelne zagrożenie..."
Ks. Dominik Chmielewski przekazał na antenie Radia Maryja kilka małżeńskich porad (CC BY-SA 3.0, AKPA)

Na antenie Radia Maryja pojawiła się "Audycja dla Małżonków i Rodziców". Poprowadził ją ks. Dominik Chmielewski. Lider męskiej wspólnoty "Wojownicy Maryi" na wstępie podkreślił, iż powołaniem kobiety jest "opiekowanie się emocjami swojego męża".

W jaki sposób? Nie poprzez zwracanie się z pretensjami, żalami, kiedy jest trudny czas między wami. Opiekować się emocjami to wyrażać swoje uczucia w taki sposób, żeby przyciągnąć swojego mężczyznę do reakcji, która w szczególny sposób powodowałaby troskę, bliskość między kobietą i mężczyzną – stwierdził salezjanin.

Duchowny wskazał także, że powołaniem mężczyzny jest "zachwyt nad pięknem kobiety". Dodał, że dotyczy to nie tylko małżeństwa, ale także relacji w obrębie rodzinny.

Ważne, aby ten zachwyt podtrzymywać, żeby ten zachwyt był coraz głębszy, coraz dojrzalszy; żeby mieć oczy, które patrzą na kobietę tak, jak patrzy na nią Bóg – powiedział prowadzący audycję.

Porady małżeńskie od księdza. Mówił o "śmiertelnym zagrożeniu"

Ks. Dominik Chmielewski wskazał również, że w małżeństwie niezwykle istotna jest otwartość na życie. Dodał, że "wszystkie formy antykoncepcji niszczą małżeńską miłość".

Śmiertelnym zagrożeniem w małżeństwie jest antykoncepcja. Kiedy mąż i żona stosują antykoncepcję, to uderzają w swoją najgłębszą tożsamość. Używanie antykoncepcji w małżeństwie to krzyk matki: "Nie chcę być matką!". To krzyk ojca: "Nie chcę być ojcem!". Razem krzyczą: "Nie chcemy dziecka!". Wiele małżeństw stosujących antykoncepcję ma strasznie destrukcyjne uczucia względem siebie, ponieważ cały czas atakują swoją najgłębszą tożsamość – podkreślił duchowny.

Ks. Chmielewski stwierdził przy tym, że byłby złym księdzem, gdyby każdego dnia podkreślał, że nie chce nim być. Zdaniem duchownego, analogicznie sprawa wygląda w przypadku małżeństwa.

Jeśli rodzice ciągle mówią: "Nie chcemy dziecka", to jak ma kwitnąć relacja miłości między mężem i żoną? Jak ma kwitnąc relacja miłości między rodzicami i dziećmi? To jest niemożliwe! (…) Dopiero do małżeństwa, które rezygnuje z antykoncepcji i pokutuje za grzech antykoncepcji wraca miłość małżeńska – powiedział kapłan na antenie Radia Maryja.

Pismo Święte kluczem do szczęścia w małżeństwie? "Bóg daje Adamowi i Ewie wizję"

Na koniec salezjanin podkreślił, że kluczem do szczęścia w małżeństwie powinno być Pismo Święte. Dodał, że można czerpać z niego wiele wartościowych treści, które mogą posłużyć do budowania pięknego obrazu związku.

Bóg daje wizję Adamowi i Ewie, w jaki sposób mają przejąć przez miłość posiadanie świata – opisał duchowny.

Nie da się ukryć, że wypowiedzi duchownego na temat małżeństwa mogą się spotkać z emocjonalnym przyjęciem Polaków, a nawet wzbudzić konsternację.

Obejrzyj także: Radio Maryja ignoruje obostrzenia. "Proszenie się o nieszczęście"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1149)
***** *** i c...
3 tyg. temu
On to wie z doświadczenia, jego chłopak jest zadowolony
Mąż i tato.
3 miesiące temu
Święta racja,ludzi kole i uwiera bo podświadomie wiedzą, że to po prostu prawda. Tak się kończy jak się daje sobie wcisnąć światowy kit.
Dziki
7 miesięcy temu
Autorytet wielki. Hmm. Na temat małżeństwa wiedzą baaaardzo dużo i dają tylko rady. Gawędziarze i tyle. Dziwne rzeczy zaczynają się dziać. Chcą rejestrować każdą ciążę, kler doświadczony mówi o antykoncepcji a Pisiorowi przyrost naturalny maleje i tu mają problem. Niestety ale mamy XXIw a nie średniowiecze i lud będzie sam decydować co ma robić i jak żyć a kler wystraszony że owieczek ubywa. Jak tu żyć teraz?
BICER
7 miesięcy temu
A ciekawe jak ksieza maja dzieci w nieformalnych zwiazkach to co na to reszta duchowienstwa
Makumba z A
7 miesięcy temu
W pożyciu małżeńskim tylko 2 stosunki jeżeli chcesz tylko 2 dzieci ! Tak mówi kościół !
Ważne
7 miesięcy temu
Zastanawiające jest, że licza rozwodów ciągle rośnie. Ludzie, w życiu nie chodzi tylko o zabawę i przyjemność. Stąd tego rodzaju wypowiedzi.
kasandra
8 miesięcy temu
Akurat antykoncepcja to oznaka dojrzałości i odpowiedzialności. Ludzie może nie zawsze chcą mieć dzieci i to jest tylko i wyłącznie ich wybór. Ja zabezpieczam się tabletkami vines i nie widzę w tym nic dziwnego. Nie zawsze przecież wspólne igraszki muszą prowadzić do ciąży. Ja wolę miło spędzać po prostu czas ;)
Zmeczony
8 miesięcy temu
Ksiezuniu Chmielewski po co zabierasz głos w sprawie w kturej jestem głupkiem? Co ty ćpiesz że masz takie wizję? Idz rydzykowi porady dawaj a nie ludziom dajesz co ciężko pracują i jeszcze muszą takiego pasożyta utrzymywać jak ty .ktury studia za ludzkie pieniądze zrobił i całe życie na żebraninie ciągnie milcz
Aga
8 miesięcy temu
Nikt nie słucha nawiedzonego księdza w Polsce niski przyrost naturalny😄
Fric
8 miesięcy temu
Nie wiem co ten ksiądz bierze.... Ale dobrze go trzyma 👌.
Anna
8 miesięcy temu
Ksieże Dominiku każdy wie ile dzieci powinien mieć i ile jest w stanie wychowac wykształcić.Ksiadz niech się zajmie modlitwą a niec ksiądz nie wkłada nosa w czyjąś pościel
Aga
8 miesięcy temu
Księża to tylko o sexie antykoncepcj rodzeniu dzieci popędzie.Weźcie się za robotę jak szary człowiek za najniższą krajową to o czym innym będziecie gadać
Wk... iony
8 miesięcy temu
JP 2 też tak pierdzielil i teraz połowa Afryki ma aids. No ale oni przed nikim nie odpowiadają..
???
8 miesięcy temu
Ateistyczni mądrusie wiedzą lepiej jak żyć? To dlaczego chodzą sfrustrowani, nieszczęśliwi, nienawidzą ludzkich płodów, niszczą figury i krzyże jakby one im coś złego zrobiły? Skoro tacy szczęśliwi skąd w nich tyle nienawiści i agresji?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić