o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Duda o Rydzyku. "Jestem pod wrażeniem zasług dla Kościoła i Polski"

260
Podziel się

Ojciec Tadeusz Rydzyk obchodzi w niedzielę 50. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Z tej okazji gratulacje zakonnikowi złożył sam prezydent Andrzej Duda. – Wydaje się wprost nie do uwierzenia, że tyle dokonań może być efektem wizjonerskiej aktywności jednego człowieka – ocenił.

Duda o Rydzyku. "Jestem pod wrażeniem zasług dla Kościoła i Polski"
Andrzej Duda złożył gratulacje ojcu Tadeuszowi Rydzykowi (Getty Images, PAP)
bErIKuWd

Andrzej Duda pogratulował ojcu Tadeuszowi Rydzykowi 50 lat posługi zakonnej i kapłańskiej. List z tej okazji odczytała Szef Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych. Prezydent pisze w nim o służbie Kościołowi, Polakom i Rzeczypospolitej.

Trudno wyobrazić sobie polską rzeczywistość duchową i społeczną bez ogromnego wkładu wniesionego w ostatnich dziesięcioleciach przez Ojca Dyrektora – stwierdził.
bErIKuWf

Andrzej Duda chwali Ojca Dyrektora. "Efekty wizjonerskiej aktywności"

Andrzej Duda podkreślił, że założone przez Rydzyka Radio Maryja odgrywa ogromną rolę w Polsce i na świecie. Ma ono "pozwalać wybrzmieć głosowi milionów Polaków wiernych tradycyjnym wartościom". Zdaniem prezydenta rozgłośnia "otacza także troską osoby samotne i marginalizowane, dając im poczucie podmiotowości i zakorzenienia w polskiej wspólnocie".

Równie doniosłe znaczenie mają zainicjowane przez Ojca kolejne przedsięwzięcia medialne: gazeta „Nasz Dziennik” oraz Telewizja Trwam, która prężnie rozwinęła się pod Ojca kierownictwem – podkreślił Duda.

Andrzej Duda zauważył, że projekty zainicjowane przez ojca Rydzyka są efektem zaangażowania wielu osób i środowisk. Zdaniem prezydenta nie powstałby jednak one bez inspirujących idei i wytężonej pracy organizacyjnej. To właśnie "charyzmat Ojca Dyrektora" ma "łączyć ludzkie wysiłki".

bErIKuWl
Wydaje się wprost nie do uwierzenia, że tyle dokonań może być efektem wizjonerskiej aktywności jednego człowieka. Jestem pod wrażeniem zasług Ojca Dyrektora dla Kościoła i Polski – napisał Andrzej Duda.

Tadeusz Rydzyk świętuje. Gratulacje złożył sam prezydent

Na koniec prezydent raz jeszcze podziękował Ojcu Dyrektorowi za wszystkie jego działania i rozwijane inicjatywy. Podkreślił, że to bardzo piękny jubileusz posługi kapłańskiej.

Życzę nieustającej opieki Matki Bożej, dużo zdrowia, wielu sił i wszelkiej pomyślności. Jestem przekonany, że dzięki niewyczerpanej energii Ojca Dyrektora wielkie toruńskie dzieło będzie się nadal rozwijać.
bErIKuWm

Obejrzyj także: Ojciec Tadeusz Rydzyk porównał się do Jezusa. Oskarżyciel zabrał głos

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErIKuWG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(260)
uno
miesiąc temu
Brava dla Ojca Rydzyka! Tak trzymać Ojcze i ani kroku do tyłu. Komuna prześladowała Kościół a ich pomioty czynią i będą czynić to samo. Bożę wybacz im bo nie wiedzą co czynią.
gitarzysta
2 miesiące temu
widać jednoznacznie, że nasz prezydent nie grzeszy zbytnim rozumem... to jest przykre i wstyd nam za niego :-(
psychiatra
2 miesiące temu
wprost nie do uwierzenia że taką "gwiazdę" wybrała część ogłupionej Polski na prezydenta na kolejne 5 lat wstydu i śmieszności
bErIKuWH
Dhhf
2 miesiące temu
No ja bym te lizusostwo przetłumaczył tak : jestem pod wrażeniem ile procent ojciec jest w stanie wykręcić na antenie dla mnie i naszej partii. Pieniążki dalej będą sobie strumieniem płynąć na ojca wizjonerskie fanaberie a co do sądów, Ojcze Tadziu ojciec się nie boi 2/3 rządu i sam prezydent za panem stoi. żaden sąd ojcu nie podskoczy jak nie Zbyszek to Adrian Pana ułaskawi.
AAAAAAA
2 miesiące temu
Jeden okrada i oszukuje ciemne masy, drugi podpisuje. Duet egzotyczny. Nie kasować.
afrykaner
2 miesiące temu
ta duda to minus 273.15 stopni Celsjusza.
Zorro
2 miesiące temu
Kiedys klolem na komune ale teraz to sie w pale nie miesci
2stan13
2 miesiące temu
Cytując Dudę: " Wydaje się wprost nie do uwierzenia, że tyle dokonań może być efektem aktywności jednego człowieka...", należy stwierdzić i podkreślić, że to szczególny wyjątek iż publicznie przyznał się do wielokrotnego łamania postanowień konstytucji RP!
Bloop
2 miesiące temu
A czy andzej kleknales wogole 🤣
Kalasanty
2 miesiące temu
Przepiękna rocznica i cudowne dokonania. Uważam, że dla Polski i dla Polaków o. Tadeusz zrobił więcej niż wszystkie wałęsy i solidaruchy razem wzięte. Sursum corda, Przewielebny Dyrektorze. Sursum!
miko
2 miesiące temu
obaj warci siebie
olo
2 miesiące temu
prezydent to jest osoba o wysokiej kulturze czlowiek wyksztalcony rozważny umiejący trafnie sprawiedliwie i bezstronniczo rozwiązywać problemy państwowe jak i międzynarodowe a co nie zrobi to cały naród się z niego śmieje nie mówiąc o świecie
Wstrętne
2 miesiące temu
Wazeliniarstwo Twardeusza wobec Tadzia jest wręcz obrzydliwe.
bErIKuWz
Szczerze
2 miesiące temu
Duduś po raz n-ty okazał służalczość rydzykowi. Wstyd i hańba. Miękiszon.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić