Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Rydzyk nie zwalnia tempa. Ojciec dyrektor rozwija kontrowersyjny projekt

366
Podziel się

Już wkrótce w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ruszą studia drugiego stopnia na kierunku informatyka medialna. Jakiś czas temu Komisja Europejska zwróciła uwagę na problem dyskryminacji studentów na tym kierunku. Podczas rekrutacji wymagane jest bowiem zaświadczenie od proboszcza.

Rydzyk nie zwalnia tempa. Ojciec dyrektor rozwija kontrowersyjny projekt
Uczelnia ojca Rydzyka planuje uruchomić kolejny stopień kontrowersyjnego kierunku studiów (PAP)
bEDeYWoR

O rozwoju kierunku poinformowały media związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem – Telewizja Trwam oraz Radio Maryja. Studia drugiego stopnia zostały pozytywnie zaopiniowane przez Polską Komisją Akredytacyjną. Jak podkreśla kierownik Instytutu Informatyki Medialnej WSKSiM Ilona Nowosad, pozostała jeszcze zgoda ministra edukacji i nauki.

Informatyka medialna na uczelni Rydzyka. Niedługo mają ruszyć studia magisterskie

Studia z zakresu informatyki medialnej są w Polsce dostępne tylko na uczelni założonej przez ojca Rydzyka. Dotychczas pozwalały na uzyskanie tytułu licencjata. Teraz mają jednak być dwustopniowe i pozwalać uzyskać tytuł magistra.

bEDeYWoT
Po decyzji ministra będzie można rozpoczynać okres rekrutacyjny. Już dzisiaj znamy wstępną listę przedmiotów, które znajdą się w ofercie kierunku. Będą to m.in. socjologia internetu, wstęp do sztucznej inteligencji, kampania promocyjna w mediach społecznościowych, czy zaawansowane metody dziennikarstwa danych i wizualizacji informacji – można przeczytać na stronie Radia Maryja.

Informatyka medialna została wprowadzona do oferty uczelni redemptorystów w 2017 roku. Czesne wynosi zaledwie 1300 złotych za semestr. Tak niska opłata wiąże się z przyznaniem dotacji przez Europejski Fundusz Społeczny. Studia dofinansowało kwotą 475 tys. podległe rządowi Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

bEDeYWoZ

Kontrowersyjne warunki naboru na uczelni Rydzyka. KE protestuje

Jednym z niezbędnych dokumentów do przyjęcia na studia na kierunku informatyka medialna jest zaświadczenie od proboszcza. Jeden z liderów toruńskiej lewicy Marek Jopp zgłosił w 2017 roku kontrowersyjną praktykę do instytucji państwowych i europejskich.

Nie może być tak, że przyjęcie na dotowane z publicznych pieniędzy studia uzależnia się od wiary. Skierowałem już pismo do Komisji Europejskiej – wyjaśniał.

Do sprawy odniósł się pełnomocnik rządu PiS do spraw równego traktowania Adam Lipski. Podkreślił, że NCBiR pytało już o tę kwestię WSKSiM, obawiając się reakcji ze strony Komisji Europejskiej. Uczelnia stwierdziła, że przy wymaganiu dotyczącym dostarczenia opinii proboszcza znajduje się gwiazdka, więc nie narusza ono przepisów.

bEDeYWpa

"Onet" ujawnił, że została ona dopisana dopiero w trakcie naboru. Po półtora roku Komisja Europejska uznała, że doszło do pośredniej dyskryminacji studentów ze względu na wyznawaną religię. Mimo to, nic się w sprawie nie zmieniło.

WSKSiM podczas rekrutacji na studia licencjackie na informatykę medialną wciąż wymaga zaświadczenia od proboszcza. Odnośnik przy wymaganiu w postaci gwiazdki wskazuje, że "z racji światopoglądowych szczegóły są do indywidualnego uzgodnienia z władzami WSKSiM".

Obejrzyj także: Ojciec Tadeusz Rydzyk porównał się do Jezusa. Oskarżyciel zabrał głos

bEDeYWpb
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDeYWpu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(366)
won dziady
3 miesiące temu
kiedy kierunek pielęgniarski - pis już szykuje dopłaty do tego kierunku - pazerny na kasę szluga sztana nie przegapi takiej okazji by ukraść kolejne miliony z budżetu
Leo
3 miesiące temu
A kto normalny idzie do takiej pralni mózgów.
bo nie napisa...
3 miesiące temu
Ale o jakie zaświadczenie chodzi?
bEDeYWpv
inżynier
3 miesiące temu
Informatycy po tej uczelni to będą co najwyżej wymyślać kody do skarbca Tadeusza Mckwacza.
KOKO
3 miesiące temu
Agdzie została kasa na ratowanie stoczni ,Rydzyk sobie przywłaszczył i jest cicho
Franek
3 miesiące temu
W tej '' uczelni '' można skończyć '' studia '' pod jednym warunkiem; słuchać o. chrzestnego, wpłacać kasę na konto i nie mieć własnego zdania.
CIEPŁO?
3 miesiące temu
Jak tam geotermia toruńska Tadka? Ile setek tysięcy mieszkań ogrzewa?
Jasia
3 miesiące temu
Po takiej '' uczelni '' wyrosną sami '' geniusze '' jak OWczarek. Zlikwidują normalne szkoły świeckie i zastąpią je katolickie gdzie będzie można nauczyć się paciorków na pamięć i klepania zdrowasiek. Czym naród bardziej ciemny, tym łatwiej nim się steruje.
Takie tam
3 miesiące temu
Informatyka to nauka ścisła, kościół to kwestia wiary, To se ne klei pane Hawranku! :D
Informatyk
3 miesiące temu
To jak to teraz będzie? Módlmy się do Boga aby komputer dobrego koda z siebie wypluł? Nie ma koda? Jak się modlisz sieroto magistrze informatyku!
Szczery
3 miesiące temu
Kiedyś nauczali rolników, że klacze zapładnia wiatr. Obecnie widzę poziom mają podobny :D
dno,
3 miesiące temu
ta wybitna "uczelnia" raczkuje na znacznie niższym poziomie jak niegdysiejszy WUML, o ile mi wiadomo nie żądali świadectwa od I sekretarza POP.
mgr z 70-tych...
3 miesiące temu
Nie przyznaję się (teraz), że jestem mgr ..... :((
bEDeYWpn
Slav
3 miesiące temu
Ksiądz magister informatyk LOL A może koder zdrowaśkowy :D :D :D Widocznie w kościołach krucho im idzie, więc za media się zabierają :P Niedługo będą katolickie boty artykuły pisać :P
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić