Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MMC
|

Hit sieci! Rolnicy z Podlasia nagrali piosenkę. "Maryś, zaszczep się!"

28
Podziel się

"Maryś zaszczep się!" to hit prosto z gminy Juchnowiec Kościelny (woj. podlaskie). Seniorzy z tej okolicy nagrali piosenkę zachęcają do zaszczepienia się.

Hit sieci! Rolnicy z Podlasia nagrali piosenkę. "Maryś, zaszczep się!"
Członkowie zespołów "Koplanianki" i "Srebrne Nutki" z gminy Juchnowiec Kościelny. (Facebook)
bFdNHbxh

Choć utwór "Maryś, zaczep się" pojawił się na YouTube 10 grudnia. Od tego czasu został obejrzany ponad 100 tys. razy, choć internauci dokopali się do niego dopiero kilka dni temu. Piosenka jest efektem współpracy dwóch podlaskich zespołów - "Koplanianki" i "Srebrne Nutki".

Za realizacją utworu i teledysku stoi Urząd Gminy Juchnowiec Kościelny. Wszystko powstało dzięki wsparciu Wojewody Podlaskiego w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

bFdNHbxj
Zobacz także: Maryś, zaszczep się!

Komentarze pod teledyskiem wyłączono. Mimo wszystko z reakcji widocznej w mediach społecznościowych wynika, że odbiorcy są wniebowzięci. Podoba im się podejście seniorów oraz odwaga. W klipie widzimy seniorów śpiewających utwór podczas gdy karmią krowy lub ostrzą kosy. Sami artyści odpowiadający za ten hit mówią, że przy realizacji piosenki po prostu dobrze się bawili.

bFdNHbxp
Ministerstwo Zdrowia powinno brać z nich przykład - pisze internauta na Twitterze.
Jakie to urocze i wzruszające - pisze inny.
Dziękujemy oglądającym i zachęcamy do podejścia z dystansem i przymrużeniem oka do całej sytuacji – pisze ośrodek kultury.
bFdNHbxq

Zgodnie z danymi MZ zaczepiło się dopiero 50 proc. Polaków. Podlasie jest jednym z tych województw, w których odsetek szczepień jest najniższy.

Zobacz także: Ziobro o Tusku. Zdecydowana reakcja z PO
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdNHbxK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Oj da dana!
wczoraj
A może by jakieś dary tym biednym ludziom zorganizować? Straszna widać bieda i zacofanie w tej gminie! Ale ludzie dobre, sąsiedzi się wspierają, razem na pole z motyką, razem krowninę doić!
Bez nicku
wczoraj
Czy ci biedni ludzie naprawdę nie zdają sobie sprawy, że to, w czym wzięli udział, nie jest ani zabawne, ani żaden to folklor! Że to obrzydliwa propaganda skierowana do prymitywnego odbiorcy, i że oglądają ich ludzie z ciekawości, a nie po to, żeby ich podziwiać, ale żeby się dziwić! I że 'zachwyty' i kliknięcia wkrótce miną, w wstyd pozostanie!
z Podlasia
wczoraj
"Oglądacie na własną odpowiedzialność!" - takie ostrzeżenie powinno znajdować się pod tym wiekopomnym gminnym arcydziełem, bo tego nie da się już odzobaczyć! I jeszcze różne telewizje i całkiem poważne portale tym się zachwycają! Czegoś podobnie żenującego dawno nie widziałem! Ale jak widać, można na żywca rżnąć głupa dla promocji zastrzyku szczęścia! Próba nazywania tego czegoś folklorem albo teledyskiem z przymrużeniem oka jest totalnym nieporozumieniem! To do bólu prymitywna, nachalna propaganda! PS: Kiedyś zarzucano Niemcom, że ośmieszają Polskę, bo szukają biednych wiosek, płacą chłopu, żeby szkapę zaprzągł do woza i przejechał się przez wieś, a oni to nagrywają i potem w kraju pokazują, jaka to Polska zacofana! A tu nie trzeba Niemców! Tu sami Polacy się kompromitują, aż miło! No, chyba, że ta gmina tak właśnie wygląda, może te ludziska takie tam są, może ciągnik na druty odpalają, spod zimowych jabłoni, na których nie ma nawet listka, jabłka zbierają, kosą koszą i plastikowymi grabiami zagrabiają uschniętą zimową trawę! Jeśli tak, to cóż - prawdę pokazali! I w sumie może byłoby mi wszystko jedno, ale pochodzę z tych okolic i jest mi wstyd! To antypromocja i ośmieszanie regionu, który i tak za Polkę B jest uważany!
bFdNHbxL
jp2
2 dni temu
to niech sie szczepiom kto chamom broni
Nuśka
2 dni temu
Brawo! Pięknie zaśpiewane!
Jaman
3 dni temu
Debiły blat'... :(
olo
3 dni temu
zajefajne
jury
4 dni temu
żeby oni wiedzieli za kogo mają ich ci przy władzy i ci co są tylko uczeni - nie ci mądrzy
ha ha
4 dni temu
elektorat pisu
Jooo
4 dni temu
Zaszczep sie i zejdź na zawal bądź wylew jak wielu ludzi po szczepieniach
Szczepliwy
4 dni temu
Co by nie mówić to posłowie i senatorowie nie posłuchali i obowiązku na siebie nie nałożyli. Wszystko teraz widać jak na dloni. Posłowie krzyczą zaszczep się ale sami maja to w poważaniu.
RedPill
4 dni temu
Ktoś kiedyś "pięknie" powiedział że, "ciemny lud to kupi" i czyż nie miał racji...?:-)
Cyb
4 dni temu
Ktoś powinien odpowiedzieć karnie za wykorzystanie tych biednych, nieświadomych i upośledzonych ludzi.
bFdNHbxD
😑😑😑
4 dni temu
Zadzierom kiece i lecę bo zaśpiewali.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić