Przyjęliście 3. dawkę? Oczekujcie SMS-a z resortu

449

Ministerstwo Zdrowia przystąpiło do wysyłania wiadomości do milionów Polaków. Mają one związek ze szczepieniem przeciwko COVID-19. Wiadomo, kto otrzyma SMS.

Przyjęliście 3. dawkę? Oczekujcie SMS-a z resortu
7 mln Polaków otrzyma dziś SMS-a z Ministerstwa Zdrowia (Getty Images, Oliver Byunggyu Woo / EyeEm)

O wysyłaniu SMS-ów Ministerstwo Zdrowia informuje na rządowej stronie internetowej. "Dziś od godziny 9.00 rozpoczyna się wysyłka 7 mln SMS-ów do osób, które przyjęły już dawkę przypominającą" - napisano.

Z jednej strony jest to wiadomość z podziękowaniem za szczepienie, ale też z prośbą o zachęcenie do szczepienia innych osób - dodano.

Wiemy, jak brzmi wiadomość rozsyłana przez MZ. "Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych dawką przypominającą. Szczepienie COVID-19 chroni przed Omikronem. Zachęć innych do przyjęcia szczepienia. Więcej: pacjent.gov" - możemy przeczytać w SMS-ie z resortu zdrowia.

Kto dostanie SMS?

Ministerstwo Zdrowia tłumaczy, że "nowe SMS-y otrzyma każdy, komu będzie zbliżał się termin szczepienia przypominającego oraz każdy, kto się zaszczepi dawką przypominającą".

Staramy się w każdy możliwy sposób dotrzeć do jak największej liczby osób z informacją o możliwości zaszczepienia i niezwykłej wadze tego szczepienia. W kontekście nadchodzącej fali Omikrona dawka przypominająca jest naszym najmocniejszym buforem bezpieczeństwa - mówi minister zdrowia Adam Niedzielski, cytowany przez gov.pl.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić