Małgorzata Duży| 

"Hollywoodzki Rozpruwacz" zabił dziewczynę popularnego aktora. Nowe fakty

1

Mężczyzna oskarżony o brutalne morderstwa w Hollywood usłyszał w końcu wyrok. W piątek Michael Gargiulo został skazany na karę śmierci za morderstwa Ashely Ellerin i Marii Burno.

"Hollywoodzki Rozpruwacz" zabił dziewczynę popularnego aktora. Nowe fakty
(Santa Monica Police Dept.)

Gargiulo w przeszłości zajmował się wieloma rzeczami. Był bramkarzem w klubach, naprawiał klimatyzację, aspirował nawet do roli aktora. Teraz odgrywa jedną rolę — skazanego za brutalne zabójstwa. Został również uznany za winnego próby odebrania życia Michelle Murphy, w roku 2008 w Santa Monica.

Policja uważa, że mężczyzna zabił w sumie 10 kobiet, w tym 18-letnią Tricię Pacaccio w roku 1993. Za niedługo odbędzie się rozprawa dotycząca również tej zbrodni.

Prokurator Dan Akemon powiedział w wywiadzie: “Nikt nie wiedział, że Michael Gargiulo latami prowadził podwójne życie”. Ze względu na modus operandi nazwano go “chłopakiem z sąsiedztwa” (ang. “the boy next door killer”) — wybierał zawsze ofiary żyjące w pobliżu. To pozwalało mu na powolne śledzenie ich nawyków i zwyczajów.

Sędzia Larry P. Fidler, który skazał 45-latka na śmierć, powiedział, że popełnione zbrodnie były krwawe i przerażające. Dodał jeszcze, że w tej sprawie śmierć i destrukcja podążała tropem Michael Gargiulo.

Ofiarą dziewczyna Ashtona Kutchera

Ashley Elleron, ówcześnie dziewczyna hollywoodzkiego aktora, została znaleziona w swoim domu Hollywood. Przyczyną jej śmierci było 47 ran kłutych. Siła uderzenia ciosów zadanych przez zabójcę niemalże doprowadziła do jej dekapitacji.

Ashely poznała 24-letniego Gargiulo gdy musiała naprawić przebitą oponę. W późniejszym czasie obawiała się, że ma stalkera, po tym jak mężczyzna pojawiał się niezapowiedziany w jej mieszkaniu, oferując pomoc w drobnych naprawach.

Ashton Kutcher, który zaczął się z nią spotykać w tamtym czasie, zdał w sądzie szczegółową relację z nocy, w której została znaleziona. Feralnego wieczoru przyjechał do jej domu, aby zabrać ją na imprezę odbywającą się po rozdaniu nagród Grammy. Jednak gdy dotarł na miejsce i zapukał do drzwi, odpowiedziała mu cisza.

Aktor początkowo pomyślał, że przez swoje spóźnienie zdenerwowana dziewczyna opuściła swój dom. Postanowił jednak zajrzeć do środka i zobaczył na dywanie coś, co wtedy uznał za czerwoną plamę po winie

Nie zaalarmowało go to, ponieważ wiedział, że Ashely często odprawiała studenckie imprezy. O zabójstwie dowiedział się następnego dnia, gdy policja przyszła zapytać o jego odciski palców na drzwiach.

Zobacz także: Historyczne upały na północy Norwegii. Ekspert ostrzega: ‘’Powinniśmy się martwić”
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić