Horror podczas spaceru. Pies wisiał tak od kilku dni

19

Spacerowicze przechadzający się po lesie pod Lwówkiem Śląskim (woj. dolnośląskie) dokonali wstrząsającego odkrycia. Na jednym z drzew wisiały zwłoki psa. Prawdopodobnie były tam co najmniej od kilku dni. Policja szuka sprawcy potwornego czynu.

Horror podczas spaceru. Pies wisiał tak od kilku dni
Ciało psa wisiało na drzewie co najmniej od kilku dni (Facebook, Pixabay)

Makabrycznego odkrycia dokonali przypadkowi spacerowicze we wtorek 8 sierpnia. Zdjęcia powieszonego zwierzęcia trafiły m.in. do redakcji lokalnego portalu lwówecki.info, a także do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Horror podczas spaceru. Pies wisiał tak od kilku dni

Na miejsce zbrodni natychmiast rozdysponowano patrol. Zastany przez mundurowych widok musiał być przerażający. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pies wisiał na drzewie od kilku, do nawet kilkunastu dni.

Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili szereg działań w celu zidentyfikowania i zatrzymania osoby podejrzewanej o dokonanie tego brutalnego czynu - przekazała "Gazecie Wrocławskiej" sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wyważyli drzwi w aucie. Dramatyczne sceny w Kraśniku

Sprawca nie został jeszcze wskazany ani zatrzymany, ale lwóweccy policjanci robią wszystko, co w ich mocy, by jak najszybciej wpadł w ich ręce. Śledztwo jest w toku.

Osobie, która dopuściła się tak okrutnego czynu, grozi surowa kara. Za znęcanie się nad zwierzęciem i uśmiercenie go, bandyta może trafić do więzienia na 3 lata.

Jeśli sąd uzna, że sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem, będzie on podlegał karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Sąd może także dodatkowo zdecydować o zakazie posiadania wszelkich zwierząt lub określonej kategorii zwierząt jako środek karny dla skazanego.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić