Horror w Beskidach. Służby postawione na nogi

14

Początek długiego weekendu w Beskidach był dla służb ratunkowych prawdziwym horrorem. W pierwszy dzień ratownicy musieli interweniować wiele razy.

Horror w Beskidach. Służby postawione na nogi
Ratownicy interweniowali wiele razy (Facebook)

Pandemiczne obostrzenia od dłuższego czasu uniemożliwiały Polakom swobodny wypoczynek. 3 czerwca rozpoczął się długi weekend, dlatego wielu urlopowiczów udało się na wypoczynek zarówno nad morze, jak i w góry. Niestety niektórzy z nich już pierwszego dnia zamienili hotel na szpitalne łóżko.

Wyjątkowo dużo pracy mieli 3 czerwca ratownicy z beskidzkiego GOPR-u. To właśnie w tym regionie wydarzyło się sporo wypadków, które wymagały ich pilnej interwencji. Niestety w niektórych przypadkach istniało nawet zagrożenie życia. Goprowcy interweniowali, chociażby na Rysiance, gdzie 53-latek miał podejrzenie zawału serca. Mężczyzna po defibrylacji został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Ratownicy wielokrotnie interweniowali również w mniej poważnych sprawach. Na górskim szlaku doszło do wielu zasłabnięć. Z tego typu dolegliwością zmagał się np. turysta na Hali Miziowej. Przetransportowano go do Korbielowa i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Weekend w Beskidach źle rozpoczął się również dla niektórych rowerzystów. Jeden z nich doznał rany ciętej kolana po wypadku na trasie górskiej Rock'n'Rolla. Kontuzja wymagała interwencji goprowców. Ratownicy pomogli również poszkodowanemu z urazem głowy oraz podejrzeniem urazu kręgosłupa na trasie Hip Hopa Air. Na domiar złego na koniec dnia podczas awaryjnego lądowania podudzie złamał paralotniarz. Po niebezpiecznych zdarzeniach służby zaapelowały do turystów o ostrożność.

To dopiero początek długiego weekendu. Apelujemy o zachowanie ostrożności w górach i dostosowanie planu górskich wycieczek do swoich możliwości. Uważajcie na siebie - zaapelowali goprowcy.
Zobacz także: Uprawa roślin tropikalnych. Zapamiętaj proste triki i uważaj na najczęstsze błędy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić