Horror w Izraelu. Żołnierz zabił 2 osoby. "Przez pomyłkę"

7

Nie żyją dwaj izraelscy oficerowie z elitarnej jednostki Egoz. Jak informuje "Times of Israel", zostali zastrzeleni przez swojego kolegę z jednostki. Żołnierz tłumaczy, że do tragedii doszło "przez pomyłkę".

Horror w Izraelu. Żołnierz zabił 2 osoby. "Przez pomyłkę"
Żołnierze jednostki Egoz - zdjęcie ilustracyjne (Wikimedia Commons)

Do tragedii doszło na terenie elitarnej jednostki Egoz w izraelskiej Dolinie Jordanu w środę późnym wieczorem. Jak podaje "Times of Israel", oficerowie podczas wieczornego patrolu zauważyli obok bazy podejrzaną osobę.

Oficerowie zastrzeleni przez pomyłkę

Najpierw wezwali ją do zatrzymania się i próbowali aresztować. Mężczyzna nie zareagował, dlatego żołnierze strzelili w powietrze. Strzały usłyszał żołnierz z jednostki i uznał, że są skierowane do niego — wyjaśniał w czwartek generał Ofer Winter.

Trzeci oficer strzelił do kolegów, błędnie uznając ich za zagrożenie. Wojskowi zginęli w wyniku odniesionych ran. Rzecznik Sił Obronnych Izraela Ran Koczaw określił incydent jako "bolesny i niefortunny".

"Nieszczęśliwy zbieg okoliczności"

Dodał, że wojsko bada okoliczności zdarzenia, ale przekazuje też wyrazy współczucia oficerowi, który nieumyślnie zabił kolegów. - Musimy pokazać mu, że się nim opiekujemy, że go chronimy. Jego przyjaciele zginęli w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności — zaznaczył Koczaw.

Zobacz także: Kulisy zakupu Pegasusa. "To pokazuje, w jak wielkim strachu jest Ziobro"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić