Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BA
|

Horror w Izraelu. Żołnierz zabił 2 osoby. "Przez pomyłkę"

6
Podziel się

Nie żyją dwaj izraelscy oficerowie z elitarnej jednostki Egoz. Jak informuje "Times of Israel", zostali zastrzeleni przez swojego kolegę z jednostki. Żołnierz tłumaczy, że do tragedii doszło "przez pomyłkę".

Horror w Izraelu. Żołnierz zabił 2 osoby. "Przez pomyłkę"
Żołnierze jednostki Egoz - zdjęcie ilustracyjne (Wikimedia Commons)

Do tragedii doszło na terenie elitarnej jednostki Egoz w izraelskiej Dolinie Jordanu w środę późnym wieczorem. Jak podaje "Times of Israel", oficerowie podczas wieczornego patrolu zauważyli obok bazy podejrzaną osobę.

Oficerowie zastrzeleni przez pomyłkę

Najpierw wezwali ją do zatrzymania się i próbowali aresztować. Mężczyzna nie zareagował, dlatego żołnierze strzelili w powietrze. Strzały usłyszał żołnierz z jednostki i uznał, że są skierowane do niego — wyjaśniał w czwartek generał Ofer Winter.

Trzeci oficer strzelił do kolegów, błędnie uznając ich za zagrożenie. Wojskowi zginęli w wyniku odniesionych ran. Rzecznik Sił Obronnych Izraela Ran Koczaw określił incydent jako "bolesny i niefortunny".

"Nieszczęśliwy zbieg okoliczności"

Dodał, że wojsko bada okoliczności zdarzenia, ale przekazuje też wyrazy współczucia oficerowi, który nieumyślnie zabił kolegów. - Musimy pokazać mu, że się nim opiekujemy, że go chronimy. Jego przyjaciele zginęli w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności — zaznaczył Koczaw.

Zobacz także: Kulisy zakupu Pegasusa. "To pokazuje, w jak wielkim strachu jest Ziobro"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
proszęopomoc....
1 tyg. temu
.. .. sytuacia w jakiej się znalazłam... zmusiła mnie żeby poprosić o pomoc...przepraszam... ja naprawdę nie mam już żadnego wyjścia... Mam na imię Anna Krzyżanowska... jestem mamą trójki moich dzieci. Kasia jest w wieku 9ciu lat, Mateuszek ma trzy latka a Gośka skończyła właśnie dwa latka... Nasza sytuacja jest taka,że ledwo pokrywamy rachunki i z ledwością mamy na życie,... na podstawowe rzeczy... także i jedzenie... Niecałe dwa lata temu wzięłam kredyt... 3 tysiące na remont ... Jesienią na ścianach w pokoiku dzieci wychodziła pleśń i Dzieci Systematycznie Chorowaly,... Remont Był Konieczny dla ich zdrowia... rata kredytu to aż 400+ rachunki do tego ...Ja... Szukam pracy...Biorę też każdą pracę dorywczą... Walczę z całych swoich sił..ale czuję jakbym uderzała w mur..., Obecna sytuacja jest dla mnie straszliwa... jestem zrozpaczona... to wszystko mnie przytłacza... gdyby ktoś tu mógł choć trochę Nam pomóc... będę Wdzięczna z całego Swojego Serca... Wstyd mi prosic tu i raz jeszcze bardzo przepraszam... Tak po prostu... NAJBARDZIEJ POTRZEBNA JEST MAM ŻYWNOŚĆ... przyjmę także pampersy rozmiar 5 oraz środki czystości.., Nasz adres zamieszkania to Włocławek ul. Adama Mickiewicza7/12,. 95 1940 1076 5645 9448 0000 0000 ,..dziękuję z całego Serca za każdą okazaną pomoc...Życzę dobrej Piątkowej Nocy ..... Anna .. ..
3243452
1 tyg. temu
A HAMBURGERAŃSKIE żołnierzyki to jak lepsi są od inncych...cała HAMBURGERYKA MA KREW NA RĘKACH!!!
Haha
1 tyg. temu
Dajmy im więcej broni i problem z nimi sam znajduje knie
Pań polski
1 tyg. temu
Stała się wielka tragedia, gdyby to był jakiś Palestyńczyk nikt by o tym nawet nie wspomniał do nich moga strzelać jak do bezpańskich psów w Indiach
TATA
1 tyg. temu
No to sami wzięli się za siebie.
afrykaner
1 tyg. temu
good news.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić