Huk nad Bydgoszczą. Co się dzieje?

68

W piątek 1 września, mieszkańców Bydgoszczy mogą zaniepokoić potężne huki. Nie trzeba jednak się denerwować. Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało skąd ten hałas i jak długo potrwa.

Huk nad Bydgoszczą. Co się dzieje?
Huk w Bydgoszczy. Jak długo będzie go słychać? (Pixabay)

Z komunikatu opublikowanego na stronie internetowej miasta Bydgoszcz wynika, że w piątek, 1 września, przez kilka godzin w ciągu dnia może być dość głośno. Wszystko przez oblot samolotu.

Na podstawie komunikatu Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 S.A. w Bydgoszczy, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w dniu 01.09.2023 r. na terenie miasta Bydgoszczy planowany jest oblot samolotu, w związku z czym może występować uciążliwość spowodowana podwyższonym poziomem hałasu w środowisku - czytamy w komunikacie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 28.08, godzina 11:50

Niedogodności z powodu podwyższonego hałasu należy spodziewać się w godzinach od 10:00 do 19.00. Tak więc wieczorem wszystko wróci do normy.

Służby informują, że jeśli pogoda w tych godzinach nie będzie sprzyjająca, to możliwa jest weryfikacja planów.

Planowane loty będą prowadzone w godzinach 10:00-19.00. Ze względu na warunki atmosferyczne loty mogą zostać odwołane - poinformowano.

Planowany oblot to żadna nowość. Już w ostatnich miesiącach odbyły się tego typu akcje. Komunikaty Bydgoskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego wskazują, że oblot samolotu przeprowadzono już w marcu, w lipcu, a także listopadzie ubiegłego roku.

Prosimy zachować spokój. Informujemy o tego typu akcjach, by uspokoić mieszkańców miasta. To standardowe działania, które odbywają się cyklicznie.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić