"I po sprawie". Pierwszy taki przypadek. Ukraina ogłasza sukces

Ukraińscy żołnierze zniszczyli rosyjski śmigłowiec za pomocą przeciwpancernego pocisku kierowanego "Korsar". Po trafieniu pociskiem maszyna zderzyła się z innym rosyjskim helikopterem, który leciał z tyłu. - I po sprawie - komentuje ukraiński żołnierz.

"I po sprawie". Pierwszy taki przypadek. Ukraina ogłasza sukces
Ukraińcy zniszczyli rosyjskie helikoptery (Facebook)

Jak donosi Dowództwo Powietrznych Oddziałów Szturmowych Sił Zbrojnych Ukrainy, do zdarzenia doszło w piątek po południu w obwodzie charkowskim. Z informacji wynika, że 1 kwietnia żołnierze 95. oddzielnej brygady desantowo-desantowej Sił Zbrojnych Ukrainy zestrzelili dwa śmigłowce transportowo-bojowe Mi-8 Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Śmigłowce zniszczone przez system przeciwpancerny

Maszyny zostały zniszczone dzięki przeciwpancernemu pociskowi kierowanemu "Korsar". Na filmiku, który zamieszczono na Facebooku, widać, że po trafieniu pociskiem helikopter przewraca się na bok i zderza się z inną rosyjską maszyną. Potem śmigłowce runęły na ziemię.

Dowództwo informuje, że to pierwszy przypadek, kiedy cel powietrzny został skutecznie zniszczony przez system przeciwpancerny. - I po sprawie - komentuje całe zdarzenie ukraiński żołnierz na nagraniu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Duże straty Rosjan

Od początku inwazji na Ukrainę wojsko rosyjskie straciło już około 17,8 tys. żołnierzy, a także 631 czołgów, 317 systemów artyleryjskich, 143 samoloty i 134 śmigłowców – napisano w sobotnim komunikacie sztabu generalnego sił zbrojnych Ukrainy.

Od 24 lutego do 2 kwietnia Rosja straciła również 1776 pojazdów opancerzonych, 100 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 54 systemy przeciwlotnicze, 1220 samochodów, 7 okrętów, 76 cystern z paliwem, 87 bezzałogowych statków powietrznych i cztery mobilne systemy rakiet balistycznych krótkiego zasięgu.

Zobacz także: Wojna w Ukrainie doprowadzi do głodu? Ekspert wskazuje zagrożone regiony
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić