Angelika Karpińska| 

I to się nazywa pomoc. Zobacz, ile Greta Thunberg wydała na walkę z koronawirusem

195

Greta Thunberg przekazała UNICEF 100 tys. dolarów na walkę z koronawirusem wśród dzieci. "Podobnie jak kryzys klimatyczny, pandemia koronawirusa jest kryzysem praw dziecka" - powiedziała szwedzka aktywistka.

Greta Thunberg przekazała UNICEF 100 tys. dolarów
Greta Thunberg przekazała UNICEF 100 tys. dolarów (Getty Images)

Kwota, którą przekazała UNICEF Greta Thunberg, była nagrodą od organizacji Human Act za "aktywizm na całym świecie". 17-letnia Szwedka postanowiła przeznaczyć pieniądze na kampanię UNICEF mając za cel chronić dzieci przed skutkami pandemii koronawirusa. Organizacja Human Act przyłączyła się do inicjatywy aktywistki i przekazała na rzecz kampanii kolejne 100 tys. dolarów.

Podobnie jak kryzys klimatyczny, pandemia koronawirusa jest kryzysem praw dziecka. Wpłynie to na wszystkie dzieci, teraz i na dłuższą metę, ale najbardziej narażone będą bezbronne grupy. Proszę wszystkich, aby zrobili krok naprzód i przyłączyli się do mnie, aby wesprzeć ważną pracę UNICEF na rzecz ratowania życia dzieci, ochrony zdrowia i kontynuowania edukacji - powiedziała Greta Thunberg.

Fundusze z kampanii UNICEF mają zostać przeznaczone na wsparcie dla systemów opieki zdrowotnej. UNICEF planuje również wspierać edukację na odległość dla dzieci, które nie mają dostępu do szkół, dbać o ich zdrowie psychiczne, zapewniać niezbędne szczepienia oraz dostęp do kluczowych produktów i usług.

Chociaż najmłodsi nie są tak bardzo narażeni na koronawirusa, ONZ ostrzega, że kryzys gospodarczy może doprowadzić do śmierci setek tysięcy dzieci. Z ostatniego raportu wynika, że w tym roku przez pandemię wirusa SARS-CoV-2 w skrajne ubóstwo może popaść nawet 66 milionów dzieci.

Pandemia koronawirusa jest największą walką, jaką świat widział od pokoleń. Dzieci i młodzi ludzie są najbardziej dotknięci efektem domina COVID-19, więc naturalne jest, że chcieliby coś z tym zrobić. Poprzez swój aktywizm Greta Thunberg udowodniła, że młodzi ludzie są gotowi zająć stanowisko i doprowadzić do zmian na świecie. UNICEF jest bardzo zadowolony, że Greta i jej zwolennicy nie tylko postanowili przeciwstawić się tej pandemii, ale uczynić to we współpracy z UNICEF - skomentowała Henrietta Fore, dyrektor generalna UNICEF.

Zobacz także: Oszczędności w administracji publicznej. Rzecznik rządu zapowiada zmiany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić