Wróć na
Angelika Karpińska
|

I to się nazywa pomoc. Zobacz, ile Greta Thunberg wydała na walkę z koronawirusem

153
Podziel się

Greta Thunberg przekazała UNICEF 100 tys. dolarów na walkę z koronawirusem wśród dzieci. "Podobnie jak kryzys klimatyczny, pandemia koronawirusa jest kryzysem praw dziecka" - powiedziała szwedzka aktywistka.

Greta Thunberg przekazała UNICEF 100 tys. dolarów
Greta Thunberg przekazała UNICEF 100 tys. dolarów (Getty Images)
bCIjlPOt

Kwota, którą przekazała UNICEF Greta Thunberg, była nagrodą od organizacji Human Act za "aktywizm na całym świecie". 17-letnia Szwedka postanowiła przeznaczyć pieniądze na kampanię UNICEF mając za cel chronić dzieci przed skutkami pandemii koronawirusa. Organizacja Human Act przyłączyła się do inicjatywy aktywistki i przekazała na rzecz kampanii kolejne 100 tys. dolarów.

Podobnie jak kryzys klimatyczny, pandemia koronawirusa jest kryzysem praw dziecka. Wpłynie to na wszystkie dzieci, teraz i na dłuższą metę, ale najbardziej narażone będą bezbronne grupy. Proszę wszystkich, aby zrobili krok naprzód i przyłączyli się do mnie, aby wesprzeć ważną pracę UNICEF na rzecz ratowania życia dzieci, ochrony zdrowia i kontynuowania edukacji - powiedziała Greta Thunberg.

bCIjlPOv

Fundusze z kampanii UNICEF mają zostać przeznaczone na wsparcie dla systemów opieki zdrowotnej. UNICEF planuje również wspierać edukację na odległość dla dzieci, które nie mają dostępu do szkół, dbać o ich zdrowie psychiczne, zapewniać niezbędne szczepienia oraz dostęp do kluczowych produktów i usług.

Chociaż najmłodsi nie są tak bardzo narażeni na koronawirusa, ONZ ostrzega, że kryzys gospodarczy może doprowadzić do śmierci setek tysięcy dzieci. Z ostatniego raportu wynika, że w tym roku przez pandemię wirusa SARS-CoV-2 w skrajne ubóstwo może popaść nawet 66 milionów dzieci.

Pandemia koronawirusa jest największą walką, jaką świat widział od pokoleń. Dzieci i młodzi ludzie są najbardziej dotknięci efektem domina COVID-19, więc naturalne jest, że chcieliby coś z tym zrobić. Poprzez swój aktywizm Greta Thunberg udowodniła, że młodzi ludzie są gotowi zająć stanowisko i doprowadzić do zmian na świecie. UNICEF jest bardzo zadowolony, że Greta i jej zwolennicy nie tylko postanowili przeciwstawić się tej pandemii, ale uczynić to we współpracy z UNICEF - skomentowała Henrietta Fore, dyrektor generalna UNICEF.

bCIjlPOB

Zobacz także: Oszczędności w administracji publicznej. Rzecznik rządu zapowiada zmiany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCIjlPOW
KOMENTARZE
(153)
IIIIII
2 miesiące temu
A skąd Greta miała????? przecież to dziecko i nie pracuje!!co najwyżej przekazała pieniążki sponsorów którzy sieją jej pustkę we łbie.
Mary
2 miesiące temu
Dziecko-marionetka bogatych firm o różnych celach.
makkaka
2 miesiące temu
kto przekazał ? komu taką ciemnotę wciskacie ? hahahaah
bCIjlPOX
adg
2 miesiące temu
Nikt w te bzdury nie wierzy. Ten niewyedukowany dzieciak to narzędzie, które służy zarabianiu pieniędzy.
STOP NWO
2 miesiące temu
Soros dał jej kasę żeby ostentacyjnie mogła ją przekazać.
Najnowsze komentarze (153)
Ero
2 miesiące temu
Żenada
ryszard
2 miesiące temu
ciekawe kto finansuje tą dziewczynkę
stan
2 miesiące temu
szkoda diecka dala sie wrobic cwaniakom -nie bedzie miala wyksztalcenia i co zrobi jak zostanie na lodzie co jest pewne w momencie gdy przestanie przynosic kase jej pomocnikom ?
Dzik
2 miesiące temu
No no fajnie ta Greta to musiała znaleźć złoty pociąg skoro jako dziecko dysponuje takimi gumami gratulacje wysokie gratulacje.
Rxt
2 miesiące temu
To jest maskotka starucha miliardera lewaka Sorosa!!! On ją finansuje z tym pieprzeniem od rzeczy !!! Biedne chore dziecko !!!Jej rodziców do więzienia !!!
Aqq
2 miesiące temu
Łatwo przyszło - łatwo poszło.
A tfuuu!
2 miesiące temu
Przestańcie promować tę chazarską kukłę....Mordy gatesa,sorosa już znienawidzone to wydzierzawili bachora...Do nauki a nie świcic gębą za chazarskie szekle🔯🔯🔯😷😷😷
hhh
2 miesiące temu
dzień bez Gretynki jest dniem straconym
bCIjlPOP
permanentny
2 miesiące temu
Stara maleńka.Kto to? Zresztą nie interesuje mnie.Nie propagujcie to sama przepadnie.
Ooooo
2 miesiące temu
Akcja #Zostań w Domu# Samochodów bardzo mało (nawet Diesli), sezon grzewczy skończony i dalej jest SMOG. Plastikowe opakowania chronia żywność przed Koronawirusem. Co na to Ekologowie. Coś tu jest nie tak!!!!!!
jf.
2 miesiące temu
A ktoś to odpisał od podatku
elear
2 miesiące temu
pranie brudnej kasy z wykorzystaniem dzieci, tfu ...
Pomocy !!
2 miesiące temu
Może ktoś mi wytłumaczy (pytam poważnie) dlaczego jak widzę tę dziewczynkę to od razu myślę że ona jest chora psychicznie ?
Kalino
2 miesiące temu
Ona czy soros?!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić