o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

"III wojna światowa". Niepokojące informacje z Chin

401
Podziel się

Od piątku Chiny regularnie dokonują nalotów na Tajwan. We wtorek, w jednej z gazet wspieranych przez władze, ukazały się ostrzeżenia przed III wojną światową i konfliktem z USA, która "może się zacząć w dowolnym momencie".

"III wojna światowa". Niepokojące informacje z Chin
Chiny ostrzegają przed światowym konfliktem/ (Getty Images)
bESPdpfV

Chiny ostrzegają, że III wojna światowa może zostać wywołana "w dowolnym momencie". Gazeta "Global Times" wspierana przez władze zapewnia, że państwo jest przygotowane nawet na "wojnę totalną" z USA.

III wojna światowa wywołana przez Chiny?

Od początku października chińskie lotnictwo kilkadziesiąt razy naruszyło przestrzeń powietrzną Tajwanu. Według władz w ciągu jednego dnia było to nawet 50 razy. W nalotach uczestniczy ponad 150 samolotów, w tym 56 odrzutowców.

bESPdpfX

Szef dyplomacji Joseph Wu wystąpił w australijskiej telewizji ABC i powiedział, że jego kraj "jest gotowy na wojnę". Tajwańska prezydent Tsai Ing-wen obiecała we wtorek, że "zrobi wszystko, co trzeba", aby chronić Tajwan przed inwazją.

Joe Biden zapewnił, że rozmawiał z prezydentem Xi Jinpingiem o Tajwanie, jednak nie zdradził szczegółów. Tymczasem "Global Times" oskarża USA o zmowę z Tajwanem i ostrzega, że III wojna światowa może zostać "wywołana w dowolnym momencie".

Rozmawiałem z Xi o Tajwanie. Zgadzamy się… będziemy przestrzegać porozumienia z Tajwanem – powiedział Biden dziennikarzom w Białym Domu we wtorek.
bESPdpgd

Chiny uważają, że naloty nie są naruszeniem przestrzeni powietrznej, bowiem uznają Tajwan za część Chińskiej Republiki Ludowej. Tajwan lub też Republika Chińska już kilkadziesiąt lat temu ogłosiła się demokratycznym, samodzielnym państwem. Nie jest jednak za takie uznawane na arenie międzynarodowej.

Zobacz także: Wojna hybrydowa nabiera tempa. Gen. Skrzypczak: im zależy na sianiu strachu i chaosu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESPdpgy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(401)
lak
1 tyg. temu
profil gospodarczy Chin który - jak pokazały realia ostatnich trzech dekad - ekonomicznie dominuje inne gospodarki przeraża, gdyż jest ukrytym niewolnictwem (w fabrykach praca po 12 godzin 6 dni w tygodniu). Albo my jako społeczeństwa zachodnie w ciągu 2 pokoleń staniemy się społeczeństwami trzeciego świata albo większość naszych dzieci będzie żyło według podobnych ekonomicznych obciążeń jak Chiny obecnie. To fakty które możemy dla własnego komfortu wypierać.
ciong pał wci...
2 tyg. temu
Naloty czy przeloty? Parę literek, a duża różnica.
Jebać ten kra...
miesiąc temu
Widzę że Kubuś Puchatek nie ma co robić 😜
bESPdpgz
erer
2 miesiące temu
Gdyby chińczykom naprawdę zależało na Taiwanie to by go już dawno zajęli i to całe lata temu, tak jak ruscy zajęli sobie Krym. Jak dla mnie to tylko taki pokaz siły i prężenie muskułów
123
2 miesiące temu
Przenieście więcej zakładów pracy do Chin!
JohnCena
2 miesiące temu
Tajwan? Amerykański celebryta zapasnik niedawno przepraszał w ich języku za to określenie.
JJJ
2 miesiące temu
Wstrzymać im dostawy węgla i po Chinach
BumCyk
2 miesiące temu
Zamiast wojny to zamknąć ich jak Kubę . Pewnie tego nie zrobią, bardziej opłaca się wojna
Hmmm
2 miesiące temu
Wojna totalna byłaby ekstremalnie głupia, ale ludzie teraz są ekstremalnie głupi, więc kto wie. Z drugiej strony II wojna światowa wybuchła na przededniu rozwoju technologi rozszczepiania nuklearnego, a dziś stoimy u progu opanowania fuzji jądrowej. Trudno powiedzieć która jest bardziej kluczowa
marysia
2 miesiące temu
Napiszciei doradzcie lepiej dokad mamy uciekac?
Osa
2 miesiące temu
Wojna Rosji z Europą i Chin z USA to układ sił
Popo ważnie
2 miesiące temu
Biden śpi, zmęczony jestem wiekiem
Obserwator
2 miesiące temu
Chińczycy chcą walczyć jak równy z równym, anie jak Izrael z Palestyna
bESPdpgr
Obserwator
2 miesiące temu
Zróbcie Chińczycy fajerwerki 🎇 w Izraelu za dzieci 🧒 Palestynskie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić