aktualizacja 

IMGW alarmuje. Oto co Xerxes zgotuje nad Polską

9

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał kolejne ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu, ale i przed silnym wiatrem. Na wybrzeżu może on osiągnąć nawet 75 km/h. Może być niebezpiecznie.

IMGW alarmuje. Oto co Xerxes zgotuje nad Polską
Pogoda znów będzie niebezpieczna (Windy)

Eksperci z IMGW przedstawili prognozę pogody na sobotę i niedzielę. Aurę kształtować będzie niż Xerxes. "W weekend Polska znajdzie się w zasięgu aktywnego niżu, przemieszczającego się znad Bałtyku nad Litwę i dalej na północny wschód kontynentu. W górach spodziewamy się intensywnych opadów śniegu, choć na nizinach również spadnie do kilku centymetrów białego puchu. Warunki na drogach będą trudne, w wielu miejscach wystąpi oblodzenie nawierzchni, będzie ślisko" - przekazano na stronie IMGW.

Jeszcze w piątek głos zabierał Michał Kowalczuk z IMGW. Ostrzegał, że w nocy temperatura spadnie poniżej zera, co może poskutkować oblodzeniem chodników i dróg. Co szczególnie istotne, w nocy z soboty na niedzielę sytuacja może się powtórzyć.

Ostrzeżenia przed oblodzeniem na północnym wschodzie będą obowiązywały do jutrzejszego poranka, zostaną także wydane na noc z soboty na niedzielę, lecz już na znacznie większy, przeważający obszar kraju - mówił w piątek Kowalczuk, cytowany przez gazeta.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Egzotyczne ferie. "Te kierunki pozwalają zaoszczędzić"

IMGW ostrzega. Uwaga na silny wiatr i śnieg

Serwis fanipogody.pl przekazał, że "w sobotę na obszarze Polski niewykluczone są lokalne burze śnieżne". IMGW wydał natomiast ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują one na Dolnym Śląsku. Mocniej poprószyć może również na południu Śląska i Małopolski.

Na Pomorzu natomiast wystąpić ma silny wiatr. "Na wybrzeżu prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 75 km/h, z północy" - zaznacza IMGW.

Mocno wiać może również w górach. W porywach nawet do 90 km/h, co może skutkować zawiejami śnieżnymi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić