Miał się nim opiekować. Policja wie, kto oddał psa pod opiekę sadysty

12

Nagranie, na którym widać, jak mężczyzna znęca się nad psem w czasie spaceru, obiegło sieć. Sprawą zainteresowali się animalsi, którzy zgłosili to na policję. Mundurowi już ustalili tożsamość właścicielki czworonoga. W najbliższym czasie mają ją przesłuchać.

Miał się nim opiekować. Policja wie, kto oddał psa pod opiekę sadysty
Mężczyzna znęcał się nad psem w czasie spaceru (Facebook, Wikimedia Commons)

Na nagraniu widać, jak mężczyzna, który miał wyprowadzić psa na spacer, podnosi go na smyczy. Zwierzę traci kontakt z podłożem i wisi na smyczy przez co zaczyna się dusić.

Nagranie, które z początkiem lutego trafiło na profil "Spotted: Elbląg" bardzo szybko zauważyli pracownicy elbląskiego schroniska i oddziału Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals.

Sprawa prowadzona jest przez policjantkę specjalizującą się w sprawach dotyczących znęcania się nad zwierzętami. Nikt jeszcze nie usłyszał zarzutów, trwają czynności - poinformował TVN24 nadkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Uciekał przed psami. Nagranie z niedźwiedziem jest hitem w sieci

Wiadomo jednak, że postępowanie jest prowadzone właśnie pod kątem znęcania się nad zwierzętami.

Właścicielka została namierzona

Policji w dwa tygodnie udało się ustalić, kto jest właścicielem psa, nad którym znęcał się mężczyzna. Okazało się, że kobieta przekazała mu czworonoga pod opiekę jedynie tymczasowo.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zostało wysłane wezwanie do osoby, która jest właścicielką psa. Czekamy, aż się stawi na nie i złoży wyjaśnienia. Wcześniej z różnych względów przekładała wizytę w komendzie. Kobieta wie, komu pozostawiła psa pod opieką - przekazał policjant, cytowany przez portal gazeta.pl

Nadkomisarz Nowacki dodał też, że jeśli jesteśmy świadkami znęcania się nad zwierzętami, to za każdym razem powinniśmy zgłosić taką sytuację na policję - albo telefonicznie, albo poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Za znęcanie się nad zwierzętami może grozić do trzech lat pozbawienia wolności. Jeśli natomiast sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem - kara może wzrosnąć do pięciu lat więzienia.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić