IMGW wydało ostrzeżenia. W nocy będzie niebezpiecznie!

5

Z pogodą nie ma żartów. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie lekceważyć ostrzeżeń IMGW. Alerty sygnalizują, że w nocy z wtorku na środę na drogach będzie ślisko.

IMGW wydało ostrzeżenia. W nocy będzie niebezpiecznie!
Zima nie odpuszcza. Kierowcy muszą mieć to na uwadze (Pixabay)

Zima na dobre rozgościła się w Polsce. W wielu regionach śnieg nie znika nawet przez moment. Bardzo często niebezpiecznie jest na drogach. To za sprawą białego puchu czy też mrozu.

IMGW donosi, że w nocy z wtorku na środę na drogach może być bardzo ślisko. Uważać trzeba w następujących województwach: kujawsko-pomorskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, południowej części województwa zachodniopomorskiego, północnej części województwa lubuskiego, północnej części województwa wielkopolskiego, a także południowej części województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Mają tam wystąpić słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Na powyższych obszarach obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia. Lepiej ich nie lekceważyć.

Pogoda. Uwaga na silny wiatr

Warto zauważyć, że w nocy z wtorku na środę będzie też bardzo wietrznie. Osoby przebywające na terenach południowych części województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego mogą się spodziewać wiatru o średniej prędkości 25-35 km/h, a w porywach do 80 km/h.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić