Incydent na lotnisku w Rydze. Na pokładzie minister spraw zagranicznych

0

Samolot linii Air Baltic zjechał z pasa na lotnisku w Rydze przez intensywne opady śniegu. Na szczęście nikomu z pasażerów nic się nie stało. Jednym z pasażerów był minister spraw zagranicznych Łotwy Edgars Rinkēvičs, który opublikował zdjęcia z zasypanej śniegiem płyty lotniska.

Incydent na lotnisku w Rydze. Na pokładzie minister spraw zagranicznych
Incydent na lotnisku w Rydze (Twitter)

Samolot linii Air Baltic wyleciał ze Sztokholmu w piątek około godziny 10 rano i dotarł do stolicy Łotwy około godziny później. Maszyna wylądowała, ale warunki pogodowe były bardzo trudne — od środy w mieście pada śnieg i utrzymują się mrozy.

Samolot zjechał z pasa startowego

Samolot zboczył z utwardzonej nawierzchni, zjechał z płyty lotniska i utknął w śniegu. Jednym z pasażerów był minister spraw zagranicznych Łotwy Edgars Rinkēvičs, który udostępnił zdjęcia z miejsca zdarzenia. Widać na nich jak Airbus stoi w śniegu, a pracownicy lotniska próbują oczyścić płytę.

Niezapomniany tydzień: tak po powrocie do Rygi na pasie startowym wylądował samolot ze Sztokholmu. Dzięki załodze, lotnisku i strażakom za szybkie działanie, spokój i profesjonalizm! O ile wiem, nikomu nic poważnego się nie stało - napisał Rinkēvičs na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Lotnisko jest zamknięte

Jak zaznaczono w komunikacie służby prasowej lotniska, obecnie pas startowy i drogi kołowania są zamknięte. Na miejscu pracują służby i przedstawiciele linii lotniczych. Ze względu na śnieżycę lotnisko w Rydze będzie zamknięte do końca dnia.

Przedstawiciel lotniska Ilze Salna poinformował agencję LETA, że samolot został zabrany na płytę postojową, a służby lotniskowe sprzątają pas startowy, aby móc bezpiecznie wznowić loty.

Nikt nie został ranny w wyniku wypadku, a wszyscy 44 pasażerowie zostali bezpiecznie dostarczeni do terminalu lotniska – powiedziała Alisa Betkhere, rzecznik airBaltic.
Zobacz także: Brytyjski F-35B runął do wody w trakcie startu. Wyciekło nagranie z momentu wypadku
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić