Dagmara Smykla| 

Indie. Małpa zabiła człowieka. Szokujący powód

139

Historia małpy o imieniu Kalua z Indii nadaje się na scenariusz filmu. Po śmierci właściciela zwierzę pogryzło 250 osób, jedna z ofiar zmarła. Weterynarze ze zdumieniem odkryli, że małpa jest uzależniona od alkoholu.

Indie. Małpa zabiła człowieka. Szokujący powód
Małpa zabiła człowieka. Szokujący powód (Twitter.com, @ians_india)

Po śmierci właściciela małpa terroryzowała mieszkańców okolicy. Kalua przez krótki czas była postrachem jednej z dzielnic miasta Mirzapur w indyjskim stanie Uttar Pradesh. Zdążyła dotkliwie pogryźć aż 250 osób, zanim służby ją złapały.

Wściekła małpa gryzła ludzi. Jedna osoba zmarła

Część ofiar po ataku małpy została poddana operacjom plastycznym z powodu zniekształcających twarz obrażeń. Kalua przejawia wyjątkową niechęć do dziewczynek i kobiet. Złapaną małpę przewieziono do zoo w Kanpu, gdzie weterynarze odkryli przyczynę niezwykłej agresji zwierzęcia.

To były objawy odstawienia alkoholu. Zszokowani weterynarze stwierdzili, że Kalua była pojona przez swojego właściciela spirytusem, co doprowadziło ją do alkoholizmu. Po śmierci mężczyzny małpa nie miała już dostępu do alkoholu i była z tego powodu wściekła.

Ponadto Kalua nie chce jeść roślin. Najwyraźniej właściciel karmił ją jedynie mięsem, co może być kolejnym powodem jej agresywności. Małpa przy każdej okazji gryzie kobiety, rzuca się również na przedstawicieli swojego gatunku, z którymi opiekunowie próbowali ją zaznajomić - informuje Indo-Asian News Service.

Minęły trzy lata, odkąd ją tu sprowadzono. Teraz zdecydowano, że pozostanie w niewoli do końca życia. Jest zbyt agresywna, by można ją było wypuścić - powiedział weterynarz Mohd Nasir.
Zobacz także: Zobacz też: Mgławica na niebie. Niezwykły widok
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić