A.S.| 
aktualizacja 

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Zamknięty wydział starostwa

32

W Zakładzie Opiekuńczo-Lecznicznym w Kowarach na Dolnym Śląsku pojawiło się nowe ognisko koronawirusa. Infekcję zdiagnozowano tam u 26 osób. Jedna z nich miała kontakt z pracownikiem starostwa w Jeleniej Górze.

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Zamknięty wydział starostwa
Ognisko koronawirusa pojawiło się w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w położnym w Sudetach mieście Kowary (PAP)

Nowe ognisko COVID-19 pojawiło się w Kowarach w powiecie jeleniogórskim. Chorobę stwierdzono u 23 pacjentów oraz 3 pracowników placówki.

Jedna z zarażonych osób miała kontakt z pracownikiem urzędu starostwa w Jeleniej Górze, zatrudnionym w wydziale komunikacji. Wobec tego starosta, Krzysztof Wiśniewski, podjął decyzję o tymczasowym zamknięciu departamentu.

Czytaj także:

Koronawirus. Zamknięty urząd powiatowy.

Będzie on zamknięty do momentu, gdy nie zostaną przebadani wszyscy pracownicy i nie zostanie sprawdzone, czy któryś z nich zaraził się koronawirusem.

"Zwracamy się z prośbą o załatwienie spraw drogą elektroniczną. Lista spraw możliwych do załatwienia w sposób elektroniczny znajduje się na platformie ePUAP" - ogłosił starosta.

Choć wydział został zamknięty to urząd uspokaja osoby, które odwiedzały go w ostatnich dniach, że pracownik, który mógł zarazić się koronawirusem nie miał bezpośrednio styczności z petentami ani nie brał udziału w wydawaniu np. praw jazdy i innych dokumentów.

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa. Kiedy może powstać?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić