Indyjska odmiana COVID-19 bardzo niebezpieczna. Niepokojące doniesienia

157

Wielka Brytania zaniepokojona pojawieniem się indyjskiej odmiany COVID-19. Trzeci etap znoszenia restrykcji w Anglii nie jest zagrożony, ale pod znakiem zapytania stoi kolejne luzowanie ograniczeń, które przewidziano na 21 czerwca.

Indyjska odmiana COVID-19 bardzo niebezpieczna. Niepokojące doniesienia
Brytyjski plan znoszenia restrykcji zagrożony (Getty Images)

Tego, że znoszenie ograniczeń jest zagrożone, nie ukrywa premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. - Na tym etapie istnieje kilka ważnych niewiadomych. Uważamy, że ta odmiana (indyjska - dop. red.) jest bardziej podatna na przenoszenie niż poprzednia - innymi słowy, łatwiej przechodzi z człowieka na człowieka - ale nie wiemy, o ile - powiedział polityk.

Powiedziano mi, że jeśli jest on tylko nieznacznie bardziej przenaszalny, możemy kontynuować mniej więcej zgodnie z planem. Ale jeśli wirus jest znacznie bardziej przenaszalny, prawdopodobnie staniemy przed trudnymi wyborami - dodał.

Wielka Brytania. Znoszenie restrykcji wyhamuje?

Liczba przypadków indyjskiej odmiany koronawirusa w Wielkiej Brytanii nieustannie się zwiększa. Mimo to trzeci etap znoszenia ograniczeń przebiegnie bez zmian. Problem dotyczy czwartego etapu.

Ale muszę być szczery, że może to poważnie zakłócić nasze postępy i utrudnić przejście do etapu 4. w czerwcu i muszę jeszcze raz podkreślić, że zrobimy wszystko, co będzie konieczne, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwa - podkreślił Johnson.

W związku z zagrożeniem powodowanym przez indyjski wariant, Brytyjczycy decydują się na przyspieszenie szczepień. Skracany jest okres pomiędzy podaniem pierwszej i drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 z 12 do 8 tygodni.

Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić