Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

Izraelska żołnierka chwyciła za broń. Hamasowcy bez szans

Trwa kolejna odsłona konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Pierwsze godziny po ataku Hamasu były dla mieszkańców Izraela szokujące. Nie brakowało jednak prawdziwych dowodów bohaterstwa. Jedna z żołnierek, choć kompletnie zaskoczona atakiem, bardzo szybko chwyciła za broń.

Izraelska żołnierka chwyciła za broń. Hamasowcy bez szans
Israel Declares War Following Large-Scale Hamas Attacks (Getty Images, X (Twitter), Alexi Rosenfeld, Hananya Naftali)

Hananya Naftali, izraelski dziennikarz i aktywista, opisał historię kapitan Yuval, która jest dowódcą brygady Nahal. Kobieta była totalnie zaskoczona atakiem Hamasu, który nastąpił w sobotę (7 października) rano. Jej postawę można określić tylko jednym słowem - bohaterstwo.

Wybiegła z domu, wciąż ubrana w piżamę, ściskając pistolet. Kiedry kroczyła zniszczonymi ulicami, jej oczom ukazał się apokaliptyczny widok - ciała porozrzucane wzdłuż ulicy jak opadłe liście. Nie było czasu na żałobę. Konwój terrorystów na motocyklach ruszył w jej stronę. Kapitan Yuval użyła całego magazynka, neutralizując dwóch terrorystów - opisuje Naftali.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Izrael odpalił Iron Beam. Najskuteczniejsza broń na świecie w akcji

To jednak nie koniec. Izraelska żołnierka miała miała pomoc w osobie kapitana Rona. Oboje skryli się w pobliskim domu. To stamtąd pomagali prowadzić obronę przeciwko terrorystom.

Zanim świat się obudził, zanim Twoja poranna kawa zdążyła ostygnąć, tych dwoje dzielnych kapitanów koordynowało działania elitarnych komandosów i pilotów myśliwców. Ich błyskotliwość strategiczna i odwaga doprowadziły do ​​wyeliminowania 22 terrorystów, co udaremniło ich plany przejęcia dwóch ważnych placówek - informuje Naftali.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na końcu dodaje, że kapitan Yuval i jej towarzysz są obecnie na froncie. - Wiedz o tym, że jesteśmy w rękach bohaterów - pisze Naftali.

Izrael: Atak na Strefę Gazy już wkrótce?

W ostatnich dniach najwięcej mówi się o spodziewanej ofensywie wojsk izraelskich na Strefę Gazy. Po ataku Hamasu, w wyniku którego zginęło 1,4 tys. osób, Izraelczycy prowadzą zmasowany ostrzał obiektów znajdujących się po palestyńskiej stronie.

W Strefie Gazy zginęło już 2,75 tys. osób, w większości cywili. Świat patrzy z przerażeniem na skalę okrucieństwa, jakiej dopuścili się Palestyńczycy, ale dostrzega również, że także Izrael swoimi działaniami doprowadza do śmierci wielu niewinnych osób.

Siły Zbrojne Izraela (IDF) kończą przygotowania do ofensywy z lądu, morza i powietrza na Strefę Gazy. Nadal aktualny jest apel do palestyńskiej ludności cywilnej, by ta przemieściła się na południe w związku z planowanym atakiem na Hamas. Rzecznik armii Jonathan Conricus zapowiedział we wtorek, że zaplanowana na środę wizyta prezydenta USA Joe Bidena nie doprowadzi do przesunięcia operacji.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić