Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Izraelski żołnierz wszedł do sklepu w Strefie Gazy. Oburzające zachowanie

Izraelczycy już drugi miesiąc prowadzą ofensywę lądową w Strefie Gazy. Celem jest całkowite zniszczenie Hamasu, stanowiącego cały czas duże zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa izraelskiego. Nie wszyscy żołnierze zachowują się w należyty sposób na froncie. Do sieci trafiło nagranie Izraelczyka, który demoluje sklep w Strefie Gazy.

Izraelski żołnierz wszedł do sklepu w Strefie Gazy. Oburzające zachowanie
Izraelczyk dewastuje sklep w Strefie Gazy (Twitter, GZL Radio)

Do sieci trafiło nagranie z izraelskim żołnierzem, który pojawił się w jednym ze sklepów w Strefie Gazy. Jak podawał na platformie X profil Quds News Network, mężczyzna miał po zabiciu okolicznych mieszkańców dokonać zniszczeń w sklepie z pamiątkami.

Nagranie udostępniło także GZL Radio, które zacytowało komentarz rzecznika Sił Zbrojnych Izraela (IDF) do nagrania. - Zachowanie żołnierza na nagraniu jest niewłaściwe i sprzeczne z wartościami IDF. Sprawa zostanie zbadana i odpowiednio potraktowana. IDF potępia i potępia tego typu zachowanie - czytamy w komentarzu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Weszli do tuneli Hamasu. Decyzja mogła być tylko jedna

Na filmie widać, jak żołnierz bierze do rąk kolejne przedmioty z półek. Jedne rozrzuca po sklepie, inne rozbija o blat. Pod koniec przewraca meble. Osoba, która rejestruje całą sytuację, jest rozbawiona. W tle słychać śmiech. Rzeczy latają w powietrzu. Słychać dźwięk tłuczonego szkła. Oburzające nagranie możecie zobaczyć poniżej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Konflikt izraelsko-palestyński trwa

Przypomnijmy, że 7 października tego roku Hamas zaatakował Izrael, mordując ponad 1,4 tys. cywili. W odpowiedzi Siły Zbrojne Izraela rozpoczęły ostrzeliwanie obiektów w Strefie Gazy, a pod koniec miesiąca rozpoczęły operację lądową. Jej celem jest całkowite zniszczenie Hamasu, co i tak wydaje się w niemożliwe.

Od 24 listopada do 1 grudnia funkcjonowało zawieszenie broni. W tym czasie doszło do wymiany zakładników. IDF przekazało, że Hamas złamał zasady, dlatego wznowił z początkiem grudnia działania militarne.

Według danych Ministerstwa Zdrowia co najmniej 17 700 Palestyńczyków zginęło w wyniku izraelskich działań zbrojnych w Strefie Gazy od 7 października.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić