Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Jacek Kurski znów prezesem TVP! To nagroda za wkład w kampanię Andrzeja Dudy?

29

Najnowsze doniesienia medialne jasno wskazują na to, że Jacek Kurski ponownie będzie pełnić funkcję prezesa Telewizji Polskiej. Rzekomo to dla niego nagroda za wkład w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy.

Jacek Kurski znów prezesem TVP! To nagroda za wkład w kampanię Andrzeja Dudy?
Jacek Kurski wraca na stanowisko prezesa TVP (Getty Images)

Plotki o tym, że Jacek Kurski może wrócić na fotel prezesa TVP przewijały się już od jakiegoś czasu. Teraz wygląda na to, że rzeczywiście ponownie będzie dowodził Telewizją Polską.

Najnowsze ustalenia w tej sprawie przekazał portal Onet. Wynika z nich, że Rada Mediów Narodowych otrzymała dyrektywę polityczną od władz PiS, by ponownie powołać Jacka Kurskiego na stanowisko prezesa TVP.

Zobacz także: Gwałtowny wzrost zakażeń u sąsiada Polski. "To trochę wygląda jak w marcu"

Rzekomo to dla niego nagroda za pełne zaangażowanie w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy. - Powrót Kurskiego na fotel prezesa TVP to minimalna nagroda za jego zaangażowanie w kampanię prezydencką - informuje pewien wpływowy polityk, cytowany przez Onet.

Na oficjalny powrót na fotel prezesa TVP Kurski musi jeszcze trochę poczekać. Dopiero co rezygnację z funkcji p.o. prezesa TVP złożył Maciej Łopiński.

Zasłynął z radykalnych zmian

Za rządów Jacka Kurskiego wiele zmieniło się w TVP. Doprowadził do radykalnych modyfikacji w redakcjach programów publicystycznych i informacyjnych. Wielokrotnie zaznaczano, że przez jego działanie telewizja państwowa przeobraziła się w telewizję partyjną. Takie oskarżenia padały głównie z ust polityków, choć nie tylko.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić