Korea Północna. Elity próbują zdobyć szczepionki. Cena nie gra roli

Zgodnie z oficjalną państwową narracją naukowcy z Korei Północnej są bliscy przygotowania szczepionki na COVID-19. Mimo tych zapewnień tamtejsze elity desperacko starają się o zagraniczne środki medyczne. Ceny nie grają dla nich roli.

Elity Korei Północnej dążą do zakupu zagranicznych szczepionek na koronawirusaElity Korei Północnej starają się o zagraniczne szczepionki na koronawirusa
Źródło zdjęć: © Getty Images | Bloomberg , Contributor
Ewelina Kolecka

Informacje na temat działań północnokoreańskiej elity przekazała gazeta "Daily NK". Jak wynika z ustaleń dziennikarzy, wysoko postawieni Koreańczycy chcą kupić szczepionkę, kiedy tylko zostanie opracowana.

Koronawirus: elity Korei Północnej chcą kupić zagraniczną szczepionkę

Według źródła "Daily NK" północnokoreańscy bogacze próbują zdobyć szczepionkę za pośrednictwem znajomych zza granicy. Nie liczą się z ewentualnymi kosztami i są gotowi wysyłać dolary, żeby otrzymać produkt, kiedy tylko trafi na rynek.

Coraz więcej urzędników wysokiego szczebla i przedstawicieli klasy przedsiębiorców oferuje swoim znajomym za granicą dolary, aby zakupili zagraniczną szczepionkę, gdy tylko zostanie ona opracowana, niezależnie od tego, ile będzie to kosztowało – wyjawił informator "Daily Nk".

Liczne zapytania otrzymują również chińscy handlowcy. Zamożni mieszkańcy Pjongjangu oraz miejscowości graniczących z Chinami regularnie dowiadują się, czy szczepionka została już opracowana. Prawdopodobnie wynika to z braku wiary Koreańczyków, że rząd przekazuje im prawdziwe informacje. Uważają, że jeszcze długo nie będą mieli dostępu do szczepień na COVID-19.

Zobacz też: Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un boi się epidemii

Źródło artykułu: o2pl
Wybrane dla Ciebie