Jak będzie wyglądała matura 2020? Co trzeba wiedzieć o egzaminie ósmoklasisty? Nowe zasady

39

W tym roku matura i egzamin ósmoklasisty będą wyglądać zupełnie inaczej niż do tej pory. Obowiązywał będzie reżim sanitarny.

Jak będzie wyglądała matura 2020? Co trzeba wiedzieć o egzaminie ósmoklasisty? Nowe zasady
(Getty Images)

*Tegoroczny egzamin maturalny i egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. *Jak powiedział podczas konferencji w czwartek 30 kwietnia minister Dariusz Piontkowski, „niedługo wyjdą odpowiednie rozporządzenia i zarządzenia dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej”.

Ministerstwo edukacji przygotowuje szczegółowy harmonogram i sposób organizacji egzaminów maturalnych i egzaminów ósmoklasistów. Wkrótce poznamy więcej szczegółów.

Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty - czy będzie konieczne noszenie maseczki?

Minister edukacji podał, że maseczki będą obowiązkowe podczas dotarcia do szkoły i w czasie wejścia na salę gimnastyczną, gdzie zostanie przeprowadzony egzamin. Będą musieli ją mieć zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Wchodząc do budynku szkoły, będzie trzeba też zdezynfekować dłonie.

Według ministra Dariusza Piontkowskiego, podczas pisania egzaminów uczniowie będą mogli zdjąć maseczki. To zostanie jednak jeszcze potwerdzone w odpowiednich wytycznych.

Kiedy odbędą się egzaminy ósmoklasisty i matury 2020?

Egzaminy odbędą się w czerwcu. Egzaminy ósmoklasisty zostaną przeprowadzone w dniach od 16 do 18 czerwca. Pisemne egzaminy maturalne zaczną się od 8 czerwca i potrwają do 29 czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić