Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Jak będzie wyglądała matura? Co wiadomo o przebiegu matur i nowych wytycznych?

8

Jak będzie wyglądał egzamin maturalny w 2020 roku? Minister Edukacji Narodowej zapewnia, że zostanie on przeprowadzony z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. W jego słowa nie dowierzają jednak maturzyści. Nadal nie podano bowiem żadnych szczegółów dotyczących tegorocznych matur.

Matura 2020. Co z bezpieczeństwem
Matura 2020. Co z bezpieczeństwem (Getty Images)

Matura 2020 z koronawirusem w tle

W maju maturzyści zwykle stresowali się przed egzaminem dojrzałości, chcąc zdać go jak najlepiej. W tym roku doszedł również stres przed koronawirusem i konieczność dostosowania się do panujących w związku z pandemią obostrzeń. Jak uczniowie będą zdawać egzamin maturalny? Jakie zasady bezpieczeństwa zostaną wprowadzone?

Zasady bezpieczeństw podczas trwania matur

W związku z epidemią koronawirusa rząd przełożył terminy matur. Według kalendarza tegoroczne matury rozpoczynają się 8 czerwca i potrwają do 29 czerwca 2020. Czy uczniowie, zdający egzamin dojrzałości, są bezpieczni? Czy podczas pisania matur nie grozi im ryzyko zarażenia koronawirusem?

Minister Edukacji Dariusz Piontkowski uspokaja. "Zagrożenie epidemiczne w trakcie #matura2020 jest mniejsze niż np. podczas zakupów w sklepie, gdzie klienci często mijają się w bardzo bliskiej odległości od siebie" - poinformował 7 maja na Twitterze szef resortu edukacji.

Osoby, które są zaangażowane w przygotowanie matur, domagają się konkretnych wytycznych sanepidu. Do tej pory ich nie ma, a do wyznaczonego terminu pozostał zaledwie miesiąc. Jak zwrócił uwagę Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich cytowany przez poradnikzdrowie.pl, chodzi o szczegółowe informacje co do stosowania środków ochrony osobistej, odkażania sal, sposobu rozmieszczenia uczniów w salach itp.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić