Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Jak często chodzić do spowiedzi? Odpowiedź księdza zaskoczyła ludzi

128
Podziel się:

Popularny na TikToku ksiądz Sebastian Picur chętnie odpowiada na pytania internautów. W ostatnim nagraniu poruszył temat częstotliwości spowiedzi. Odpowiedź duchownego może być dla wielu sporym zaskoczeniem.

Jak często chodzić do spowiedzi? Odpowiedź księdza zaskoczyła ludzi
Ks. Sebastian Picur (TikTok)

Ks. Sebastian Picur z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie cieszy się ogromną popularnością w mediach społecznościowych. Jego kanał na TikToku obserwuje ponad 264 tys. internautów. Nagrania księdza, w których porusza tematy związane z wiarą i nie tylko, zdobyły już ponad 2,9 miliona serduszek.

Duchowny często także odpowiada na pytania obserwatorów. Jeden z użytkowników TikToka zapytał księdza wprost: "Czy chodzenie do spowiedzi np. co dwa tygodnie nie jest nadużywaniem tego sakramentu?". Odpowiedź ks. Picura może wielu zaskoczyć.

Nie jest. Do spowiedzi należy iść po każdym grzechu ciężkim. W przypadku grzechów lekkich warto iść co miesiąc lub co 2 tygodnie. Chyba że ktoś wraz ze spowiednikiem rozezna inną częstotliwość - tłumaczy ksiądz.

Internauci pod nagraniem dzielą się w komentarzach swoimi doświadczeniami związanymi z sakramentem spowiedzi. Wśród nich czytamy m.in.:

Byłam po 10 latach. Dostałam do odklepania koronkę i tyle. Oczekiwałam czegoś więcej jako ten zagubiony baranek.
Wierzę w Boga, ale u spowiedzi dawno nie byłem i nie pójdę.
Zobacz także: Ksiądz został zapytany o kolędę przez internet. Odpowiedział stanowczo
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(128)
Casanova
3 miesiące temu
Kiedy księdzu opowiedziałem ze szczegółami moje skoki w boki to się ksiądz zadyszał i prosił, żebym częściej wpadał, bo lubi słuchać moje grzechy. Dał mi nawet obrazek z chyba nie świętą panienką
aw15
3 miesiące temu
Ja chodzę 3 razy dziennie. To najlepszy sposób, żeby nie mieć czasu na grzeszenie. Tylko nie wiem dlaczego, jak ksiądz widzi mnie przez kratkę to przeklina i wyp..la z tego Toytoya
mick
4 miesiące temu
nigdy
Jemeryt
4 miesiące temu
Mam swoje lata a i mocno przytępiony słuch ( maszyny w stolarni mi go przytępiły) a co za tym idzie nie słyszę co ksiądz do mnie mówi ani jaką zadaje mi pokutę. Kiedy poszliśmy razem z sąsiadem do przedwielkanocnej spowiedzi i ten mi powtórzył moje grzechy bo stał w kolejce za mną przed konfesjonałem - to też efekt głuchoty . Dlatego od sześciu lat u spowiedzi nie byłem i nie pójdę póki w kościołach nie będzie pomieszczeń - spowiedników gdzie mógłbym się nieskrępowanie wyspowiadać. Bo jaka to tajemnica spowiedzi skoro osoby trzecie słyszą o czym rozmawiam ze spowiadającym nie księdzem ?
Henryk 15
4 miesiące temu
Ale głupota z tą spowiedzią. Do dziś wstydzę się, a mam już kilka dekad, jak jako dziecko, spowiadałem się, a ksiądz za bzdurne drobne grzeszki typu, pociągnąłem koleżankę za warkocz na lekcji, wytargał mnie za uszy przy ambonie. Nigdy więcej nie przyszedłem potem do spowiedzi do tej pory. A pismo do bierzmowania i ślubu kościelnego kupiłem swego czasu u biskupa we Wrocławiu.
wanderer
4 miesiące temu
z Dekalogu usunięto jedno przykazanie, a ostatnie rozdzielono na dwa ("nie pożądaj żony bliźniego swego" i "ani osła, ani muła, ani ***, ani żadnej rzeczy, która jego jest" .... a gdyby usunięte przykazanie brzmiało "NIE BĘDZIE W MOIM IMIENIU ŻADEN CZŁOWIEK ROZGRZESZAŁ DRUGIEGO Z JEGO PRZEWINIEŃ" ???
el-ka
4 miesiące temu
Nigdy.
agno stick
4 miesiące temu
Co za głupie pytanie. Nigdy. Jeśli Bóg istnieje to przed Nim będę odpowiadał, a nie przed drugim człowiekiem. Ksiądz to tylko człowiek, w niczym lepszy, mądrzejszy, moralniejszy (sic!) ode mnie. Koniec kropka.
txt
4 miesiące temu
Dlaczego ksiądz katolicki używa komunistycznego media społecznościowego. Jak wszystkim wszem i wobec wiadomo jest to najbardziej inwigilowany portal. Czy zatem księża mają świadomość, że ich wszystkie prywatne kontakty oraz dane i zainteresowania włącznie seksualne są wiadome siatce szpiegowskiej KPCh. Czy społeczeństwo polskie, a szczególnie ludzie bardzo młodzi wiedzą, że TiKTok powstał na zlecenie komunistycznej partii chińskiej tylko po to by zbierać wszystkie udostępnione przez nich informacje. Zdawało by się, że w obecnych czasach wszyscy śledzą. Tak, to jest wysoce prawdopodobne. Z tym, że partia chce wykorzystać zdobytą wiedzę nie do celów handlowych czy marketingowych, lecz do celów militarnych. Dziwne a jednak prawdziwe a nie prawdopodobne. Po co zatem ułatwiać zadanie komuchom i ukazywać nasze słabości, głupie zachowanie w sieci bo nas "nie widać" i pokazywać nieodpowiedzialność społeczną czy moralną. Kto ma rozum ten zrozumie i czym prędzej usunie konto. Kto go nie ma, to i łopatą rozumu nie nabierze.
lump
4 miesiące temu
A mnie się ciągle wydaje , że gdybym poszedł do spowiedzi i powiedział , że przeklinam , zjadłem kotleta w piątek i nadużyłem alkoholu w sobotę to Jezus by mi powiedział ,, synu jest tyle zła na świecie , wojny , tysiące krzywdzonych dzieci i krzywdy ludzkiej a ty mi tu z kotletem wyjeżdżasz ,,.Chyba bym się poczuł jak beczuś a nie chłop.
Daroo
4 miesiące temu
Różnica między uczniami Jezusa, a księżmi jest tak ogromnie kolosalna, jak różnica między niebem, a piekłem. Trzeba być bardzo zaślepionym, żeby tego nie widzieć. Jezus uczył, jak ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną. Przemyśl, czy nie o twoim księdzu i o Tobie Jezus powiedział te słowa.
Emerytka
4 miesiące temu
Cały ten kler powinien spowiadać się przed Urzędem Skarbowym.
prawda
4 miesiące temu
śmieszne ! stary chłop mówi facetowi w sukience,że był niegrzeczny !!!!!! przecież czarni wymyślili spowiedż,by inwigilować ciemne ludy ! to proste jak drut !
Ela
4 miesiące temu
Ten wymoczek na zdjęciu jest pełnoletni?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić