Jak wygląda posiadłość Zbigniewa Ziobry? Wysoki mur i ochrona przez całą dobę

29

Duże poruszenie w sieci wywołał wpis Patryka Jakiego. Przedstawiciel Solidarnej Polski poinformował, że służby weszły do domu byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Gdzie znajduje się i jak wygląda posiadłość polityka?

Jak wygląda posiadłość Zbigniewa Ziobry? Wysoki mur i ochrona przez całą dobę
Służby weszły do posiadłości Zbigniewa Ziobry we wtorek nad ranem (Flickr, KPRM)

"Dziś rano na polecenie neoprokuratorów Tuska i Bodnara, służby włamały się do domu Z.Ziobro" - poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Patryk Jaki, eurodeputowany Suwerennej Polski.

Polityk zaznaczył, że działania odbywały się podczas nieobecności Zbigniewa Ziobry w związku z jego leczeniem (były minister sprawiedliwości cierpi na chorobę nowotworową). "Wybijali szyby i niszczyli dom" - podkreślił.

Jego nieobecność była łatwa do ustalenia. Nie było nawet próby kontaktu - przecież umożliwiłby wejście, a telefon jest znany. To było jednak celowe. Gangsterskie działanie - napisał Patryk Jaki w serwisie X.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Jacek Ozdoba

Następnie wyjaśnił, że "w sprawie ma chodzić o FS (Fundusz SprawiedliwoścI - przypis red.) i dotacje dla ośrodka Archipelag". W reakcji na wpis Patryka Jakiego Onet skontaktował się z Prokuraturą Krajową. Nieoficjalnie potwierdzono informacje przekazane przez europosła Solidarnej Polski.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Gdzie mieszka Zbigniew Ziobro?

Dom Zbigniewa Ziobry znajduje się we wieś Jeruzal w województwie łódzkim (ok. 60 km od Warszawy). Posiadłość ulokowana jest w środku lasu. Reporter serwisu Goniec.pl odwiedził tą małą miejscowość. Co tam usłyszał?

Otóż mieszkańcy podkreślili, że polityk rzadko uczestniczył w życiu społecznym wsi. Zwrócili też uwagę na pewną niedogodność. Teraz, gdy polityk Suwerennej Polski choruje na chorobę nowotworową, ten problem zniknął. Jednak wcześniej mieszkańcom przeszkadzało, że po cichej i urokliwej wsi regularnie jeździły trzy samochody SOP.

To one należały do osobistej ochrony ministra Zbigniewa Ziobry.

Jak wygląda posiadłość Zbigniewa Ziobry?

Polityk swoją posiadłość w Jeruzalu wycenił na 710 tys. zł. Składają się na nią: dom o powierzchni 133 metrów kwadratowych, wraz z położonym na działce domkiem letniskowym o pow. 35 metrów kwadratowych.

Mało tego posiadłości strzeże wysoki na ponad dwa metry płot, całodobowy monitoring z czujnikami ruchu oraz wielka brama.

Co ciekawe, niedaleko posiadłości polityka znajduje się stara kapliczka z lat 20-tych. Jak informuje serwis Goniec.pl w tym roku tamtejszy kościół otrzymał od państwa 730 tys. zł. na jej renowację, a sama parafia w Jeruzalu otrzymała 100 tys. złotych w ramach grantu "Łódzkie ratuje zabytki".

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić