Jak zbiera się szyszki z najwyższych drzew? Pokazali nagranie "na dachu lasu"
"Zbieramy szyszki z najwyższych sosen w lesie" - poinformowało Nadleśnictwo Smolarz w mediach społecznościowych. Przy okazji powstało bardzo interesujące nagranie.
Podczas zbiorów wybierane są fragmenty lasów o najlepszych właściwościach. Zebrane nasiona zostaną wykorzystane do wyhodowania najlepszych sadzonek (gdy szyszki spadają na ziemię, są już puste, a celem jest zebranie najlepszej jakości nasion. Okres zimowy to najlepszy moment na zbiory).
Jedno jest pewne - nie jest to zajęcie dla osób z lękiem wysokości. Fragment nagrania powstał "na dachu lasu" - na wysokości 37 metrów.
"Dzięki wykorzystaniu podnośnika możemy sięgnąć po szyszki z najwyższych gałęzi, nie uszkadzając przy tym pni i koron drzew. To precyzyjna i bezpieczna metoda, która pozwala pozyskać nasiona o najwyższej wartości" - wyjaśniło Nadleśnictwo.
Ukończyłam dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II oraz stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jestem częścią redakcji o2.pl od 2023 r. Wcześniej pracowałam m.in. jako redaktorka, copywriterka i autorka tekstów na blogi. Interesuje mnie głównie tematyka społeczna oraz true crime. Prywatnie jestem wielbicielką podróży, muzyki, literatury faktu i zwierząt. Jeśli masz temat, który warto poruszyć, napisz: Aneta.Polak@grupawp.pl.