aktualizacja 

Jaki rok, taka choinka. Choć trwa pandemia lekarze nie tracą ducha

24

Pandemia koronawirusa zdominowała 2020 rok. Lekarze z USA wpadli na pomysł podkreślenia tego faktu na świątecznych choinkach. Ustroili je produktami przeznaczonymi do walki z epidemią. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Jaki rok, taka choinka. Choć trwa pandemia lekarze nie tracą ducha
Pandemiczne choinki (Twitter.com, New York Post)

Amerykańscy medycy wpadli na dość nietypowy pomysł. W mediach społecznościowych pojawił się trend polegający na publikowaniu zdjęć swojej choinki bożonarodzeniowej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że drzewka są ozdobione produktami związanymi z pandemią koronawirusa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Medycy pokazali, że ich wyobraźnia nie ma granic. Na ustrojonych przez nich choinkach nie zabrakło między innymi maseczek ochronnych, płynów do dezynfekcji, czy przyłbic. Jeden z internautów przebrał drzewko za lekarza, ubierając na nie biały kitel. Pandemiczny wystrój nie wykluczył tradycyjnych bombek i lampek, a pojawił się obok nich. Dzięki temu choinki wyglądały bardziej bogato niż zwykle.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Medycy podkreślają, że specjalny wystrój nie pojawia się tylko w domach. Niektórzy publikują zdjęcia ze swoich oddziałów w szpitalu, gdzie też stanęły pandemiczne choinki. Na pewno może to poprawić humor niektórym pacjentom.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Trend podzielił internautów. Niektórzy z nich są oburzeni, a druga grupa zdecydowanie wychwala pomysł. Negatywne opinie dotyczą zmiany tradycji związanej ze strojeniem drzewka bombkami oraz marnotrawieniem środków ochrony. Zwolennicy uznają pomysł za dobry, gdyż ich zdaniem przepracowani medycy mogą się dzięki temu wyluzować.

Zobacz także: Bortniczuk: "Strajk Kobiet to polityczni kosmici"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić