Angelika Karpińska| 

Tabletki na zmianę płci. Te memy są hitem sieci. Lawina żartów po słowach rzecznika

471

Nie milkną echa kontrowersyjnej wypowiedzi rzecznika praw dziecka Mikołaja Pawlaka, który opowiadał o edukatorach seksualnych podających dzieciom środki farmakologiczne, by zmienić ich płeć. Internauci nie pozostawili na Pawlaku suchej nitki i stworzyli wiele prześmiewczych memów.

Tabletki na zmianę płci. Te memy są hitem sieci. Lawina żartów po słowach rzecznika
Tabletki na zmianę płci. Najlepsze memy (Facebook, Sekcja Gimnastyczna)

Kilka dni temu rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak był gościem programu "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24. Poruszono m.in. temat edukacji seksualnej w szkołach.

Mikołaj Pawlak wyraził swój sprzeciw wobec prowadzenia w szkołach takich zajęć. Argumentował, że edukatorzy seksualni mogą dopuścić się podawania podopiecznym środków, które zmieniają płeć.

A czy zagwarantujemy, że gdy wpuścimy do 20 tys. szkół edukatorów seksualnych, że nie będą propagowali takich treści jak w Poznaniu, że wychwytują dziecko gdzieś rozchwiane, zaniedbane, któremu dają, właśnie ci edukatorzy, z tych środków, jakieś środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć? Bez wiedzy i zgody rodziców i lekarzy? - powiedział rzecznik praw dziecka.

Władze Poznania stwierdziły, że słowa Mikołaja Pawlaka nie były prawdą i wzywają go do sprostowania. Prokuratura Okręgowej w Poznaniu także przekazała, że nie wpłynęło do niej zawiadomienie dotyczące edukatorów mających podawać dzieciom tabletki podczas zajęć.

Tabletki na zmianę płci. Najlepsze memy

Po wypowiedzi rzecznika praw dziecka w internecie rozpętała się burza. Internauci nie zostawili na Pawlaku suchej nitki i stworzyli wiele prześmiewczych memów. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

Zobacz także:Rzecznik Praw Dziecka i mocne słowa o LGBT. Adam Bielan: jeden nieprecyzyjny wywiad nie może być powodem dymisji

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić