Janusz Korwin-Mikke nie chce koalicji Konfederacji i PiS. "Bez sprzedawczyków"

24

Konfederacja w kilku miastach idzie do wyborów z PiS, co nie spodobało się Januszowi Korwinowi-Mikke. Były poseł zaatakował liderów swojego dawnego ugrupowania i zapowiedział "odtworzenie starej Konfy". - Bez zdrajców, sprzedawczyków i manipulatorów - napisał w mediach społecznościowych.

Janusz Korwin-Mikke nie chce koalicji Konfederacji i PiS. "Bez sprzedawczyków"
Janusz Korwin-Mikke (GETTY, SOPA Images)

– Konfederacja na pewno nie wystartuje razem z PiS-em w wyborach samorządowych i europejskich – oświadczył zaledwie kilka tygodni temu Krzysztof Bosak, podkreślając przy tym, że Konfederacja rywalizuje z PiS i innymi partiami.

Dziś wiemy już, że politycy PiS i Konfederacji zjednoczyli się w Bydgoszczy. W tym mieście kandydatem na prezydenta został Łukasz Schreiber. Z kolei w Gdyni, gdzie w wyścigu po fotel prezydenta startuje Marek Dudziński, również ma poparcie obu ugrupowań.

Janusz Korwin-Mikke nie może się pogodzić z takim obrotem spraw. Zamieścił na platformie X wpis, w którym zaatakował Przemysława Wiplera i Sławomira Mentzena. Podzielił się również swoją wizją, a raczej marzeniem dotyczącym przyszłości Konfederacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "W pustyni i w puszczy" rasistowskie? Polacy o planach rządu: "To błąd"
WCzc.Przemysław Wipler nie wytrzymał, i kazał WCzc.prez.Sławomirowi Mentzenowi już wchodzić w koalicje z PiSem. Apeluję do PT Członków KONFEDERACJI: przetrzymamy "samorządowe" - a po nich odtworzymy Prawdziwą Starą Konfę, bez zdrajców, sprzedawczyków i manipulatorów – napisał Korwin-Mikke (pisownia oryginalna).
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wipler odpowiada na wpis Korwina-Mikke

Wywołany do tablicy nie tylko przez Korwina-Mikke, ale i komentujących wpis internautów, Przemysław Wipler odpowiedział na platformie X.

Nie mam pojęcia o co chodzi Panu Januszowi w tym wpisie. Nie pierwszy raz głosi enigmatyczne proroctwa ssąc palce i nie mając ku temu jakichkolwiek innych podstaw.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przypomnijmy. Przemysław Wipler w 2011 roku wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, a kilka lat później przystąpił do Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikke. Tłumaczył wtedy, że to "powrót syna marnotrawnego do środowiska, z którego wyrósł". W 2023 roku Wipler został wybrany parlamentarzystą z listy Konfederacji. 

Teraz zarówno Janusz Korwin-Mikke, jak i Przemysław Wipler, ubiegają się o fotel prezydenta Warszawy. Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić