Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Wipler kandyduje na prezydenta Warszawy. Internauci wytknęli mu przeszłość

49

Przemysław Wipler z Konfederacji postanowił kandydować na prezydenta Warszawy w zbliżających się wyborach samorządowych. Internauci szybko wytknęli mu incydent z przeszłości. Poseł ma za sobą bójkę z policją, za którą został prawomocnie skazany.

Wipler kandyduje na prezydenta Warszawy. Internauci wytknęli mu przeszłość
Przemysław Wipler chce zostać prezydentem Warszawy. Internauci wytykają mu incydent z przeszłości (PAP, PAP/Tomasz Gzell)

Chociaż Przemysław Wipler jest posłem z okręgu toruńskiego, to zdecydowanie bliżej mu do Warszawy. Potwierdził to w swojej deklaracji związanej z wyborami samorządowymi. Parlamentarzysta Konfederacji chce zostać prezydentem stolicy.

Polityk podkreśla, że był już kiedyś kandydatem na szefa stołecznego ratusza i "dostał wtedy 5 procent głosów, bez poparcia żadnej partii". Teraz Wipler liczy na dużo wyższy wynik.

Wielu internautów sceptycznie podeszło do kandydatury Przemysława Wiplera. Szybko wypomniano mu kontrowersyjne zdarzenie sprzed lat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Przemysław Wipler

Wipler bił się z policją. Miał prawomocny wyrok

W 2013 roku policja zatrzymała Przemysława Wiplera pod zarzutem znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Według interweniujących policjantów był on pod wpływem alkoholu i zachowywał się bardzo agresywnie.

Sam Przemysław Wipler bronił się, że świętował narodziny dziecka. Relacjonował, że chciał włączyć się w interwencję policjantów wobec innej osoby. Uważał też, że został pobity przez funkcjonariuszy.

Ostatecznie sprawa trafiła do sądu. Akta sprawy wykazały, że polityk miał we krwi 1,4 promila alkoholu. Został skazany przez Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście na pół roku więzienia z zawieszeniem na dwa lata oraz 10 tys. zł grzywny.

Internauci wypominają też Przemysławowi Wiplerowi incydent z policją. Publikują też zdjęcie posła ze zdarzenia. Na fotografii widać polityka Konfederacji w poplamionej od krwi koszuli, z zadrapaną twarzą.

Kandydat Konfederacji na prezydenta Warszawy. Zagłosujecie? - brzmi opis fotografii, opublikowanej przez użytkownika Twittera.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wybory do samorządu odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. Ewentualna druga tura będzie miała miejsce 21 kwietnia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić