aktualizacja 

Jarosław Kaczyński łapie się za głowę? Ten sondaż mówi wiele

1236

Zaprezentowano wyniki nowego sondażu Kantar dla TVN24 i "Faktów" TVN. Wynika z niego, że Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie. Mimo to partia Jarosława Kaczyńskiego nadal znajduje się na pozycji lidera.

Jarosław Kaczyński łapie się za głowę? Ten sondaż mówi wiele
Jarosław Kaczyński (Getty Images)

Sondaż na zlecenie TVN24 i "Faktów" TVN zrealizowano w dniach 17-18 sierpnia 2022 roku. Kantar wziął pod uwagę ogólnopolską, reprezentatywną próbę 1003 osób w wieku powyżej 18. roku życia.

Z nowego sondażu partyjnego wynika, że PiS wraz z Solidarną Polską i Partią Republikańską może liczyć na poparcie 29 proc. W tym przypadku mamy zatem spadek o dwa punkty procentowe. Na 31 proc. poparcia wskazywało poprzednie badanie pracowni Kantar, które zrealizowano w dniach 22-23 czerwca.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Wynik to 27 procent - wzrost o 1 punkt procentowy względem poprzedniego badania. Podium zamyka z kolei Polska 2050. Podmiot Szymona Hołowni zdobył poparcie na poziomie 13 procent. Co najważniejsze, zanotował wzrost o 3 punkty procentowe.

Różnica między PiS i KO nie jest duża. Wynosi ona tylko 2 proc. Jarosław Kaczyński nie może zatem spać spokojnie. Pewnie łapie się za głowę, spoglądając na te wyniki.

Sondaż. Kto wszedłby do Sejmu?

Poza wcześniej wymienionymi ugrupowaniami, do Sejmu weszłyby jeszcze Konfederacja i Lewica. Sondaż wskazuje na to, że Konfederacja uzyskałaby 8 proc. poparcia, a Lewica - 7 proc.

Poza parlamentem znalazłyby się natomiast: Koalicja Polska-PSL (2 proc.), Agrounia (2 proc.), a także Kukiz'15 (1 proc.).

11 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać swoich preferencji partyjnych. Ta grupa pomniejszyła się o trzy punkty procentowe.

Zobacz także: Podręcznik prof. Roszkowskiego to “hit”. Wzbudza skrajne emocje
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić