Jarosław Kaczyński na kongresie PiS. "Musimy walczyć z syndromem tłustych kotów"

98

– Po sześciu latach rządów możemy mówić o sukcesie – ocenił na sobotnim kongresie PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że jego ugrupowanie ma przed sobą jednak jeszcze wiele pracy. – Polski Ład to coś, czego w ponad tysiącletniej historii naszego kraju jeszcze nie było – dodał prezes PiS. Podczas kongresu pojawił się też temat powrotu do polskiej polityki Donalda Tuska.

Jarosław Kaczyński na kongresie PiS. "Musimy walczyć z syndromem tłustych kotów"
Jarosław Kaczyński zapowiedział walkę z nepotyzmem i dezinformacją ws. Polskiego Ładu (PAP, Radek Pietruszka)

W sobotę odbył się kongres Prawa i Sprawiedliwości. Wydarzenie miało charakter zamknięty. Do mediów wyciekły jednak fragmenty wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego.

Trzeba postawić pytanie. Czy po tych prawie sześciu latach możemy mówić o sukcesie? Tak, można mówić o sukcesie! Zmieniliśmy ten system w wymiarze państwowym, społecznym, międzynarodowym, polityki oświatowej, kulturalnej. We wszystkich wymiarach! – podkreślił prezes PiS.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jarosław Kaczyński chce walczyć z "tłustymi kotami". "To nasz obowiązek"

Prezes PiS ocenił, że dzięki odpowiedniej polityce rządu, Polska wyrwała się z pułapki średniego rozwoju. Dodał także, że kłamstwa które wytyka PiS opozycja, to "takie proporcje, jak łyżka prawdy w beczce ich kłamstw".

Uważam, że Polska ma duży potencjał. Nie wycofamy się z naszych podstawowych zasad moralnych – podkreślił Kaczyński.

Szef Prawa i Sprawiedliwości mówił także o walce z nepotyzmem. Stwierdził, że nie jest on zakrojony na szeroką skalę, ale i tak należy się mu przeciwstawić.

Syndrom "tłustych kotów" to jest nepotyzm, który nie jest szeroki, ale my musimy to zmienić. Obowiązkiem tego Kongresu jest, aby to zmienić – powiedział.

Jarosław Kaczyński zapowiedział również: nowy statut PiS, uchwałę sanacyjną dot. partii oraz oparcie struktur terenowych na okręgach senackich. Zmiany mają przyczynić się do zwycięstwa w kolejnych wyborach.

Prezes PiS ogłosił także inicjatywę zwalczającą kampanię dezinformacyjną na temat Polskiego Ładu. Zapowiedział również powstanie Polskiego Ładu dla wsi.

Dziś partia musi pracować ciężko, tak jak ciężko pracuje rząd. Polski Ład to osiągniecie średniego poziomu UE. To będzie coś, czego w ponad tysiącletniej historii nie było. (...) Musimy stworzyć szeroki front dla kampanii na rzecz Polskiego Ładu, bo to, co obserwujemy, to wielka dezinformacja – podkreślił.

"Moherowe berety". Kaczyński krytycznie o rządach Tuska. "Za jego czasów część osób została zmarginalizowana"

Jarosław Kaczyński odniósł się także do wystąpienia Donalda Tuska na konwencji Platformy Obywatelskiej. Ocenił, że jego powrót do polityki może jeszcze bardziej podzielić społeczeństwo.

Stwierdzenie o "moherowych beretach", które sformułował niejaki pan Tusk, pokazuje, że część grupy społecznej była zepchnięta na margines, a druga uważała siebie za ekskluzywną – ocenił Kaczyński.

Obejrzyj także: "Ważny sygnał". Bogdan Zdrojewski o kongresie PiS. Zwraca uwagę na zapowiedź Kaczyńskiego

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić