Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Jarosław Kaczyński na kongresie PiS. "Musimy walczyć z syndromem tłustych kotów"

66
Podziel się:

– Po sześciu latach rządów możemy mówić o sukcesie – ocenił na sobotnim kongresie PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że jego ugrupowanie ma przed sobą jednak jeszcze wiele pracy. – Polski Ład to coś, czego w ponad tysiącletniej historii naszego kraju jeszcze nie było – dodał prezes PiS. Podczas kongresu pojawił się też temat powrotu do polskiej polityki Donalda Tuska.

Jarosław Kaczyński na kongresie PiS. "Musimy walczyć z syndromem tłustych kotów"
Jarosław Kaczyński zapowiedział walkę z nepotyzmem i dezinformacją ws. Polskiego Ładu (PAP, Radek Pietruszka)

W sobotę odbył się kongres Prawa i Sprawiedliwości. Wydarzenie miało charakter zamknięty. Do mediów wyciekły jednak fragmenty wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego.

Trzeba postawić pytanie. Czy po tych prawie sześciu latach możemy mówić o sukcesie? Tak, można mówić o sukcesie! Zmieniliśmy ten system w wymiarze państwowym, społecznym, międzynarodowym, polityki oświatowej, kulturalnej. We wszystkich wymiarach! – podkreślił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński chce walczyć z "tłustymi kotami". "To nasz obowiązek"

Prezes PiS ocenił, że dzięki odpowiedniej polityce rządu, Polska wyrwała się z pułapki średniego rozwoju. Dodał także, że kłamstwa które wytyka PiS opozycja, to "takie proporcje, jak łyżka prawdy w beczce ich kłamstw".

Uważam, że Polska ma duży potencjał. Nie wycofamy się z naszych podstawowych zasad moralnych – podkreślił Kaczyński.

Szef Prawa i Sprawiedliwości mówił także o walce z nepotyzmem. Stwierdził, że nie jest on zakrojony na szeroką skalę, ale i tak należy się mu przeciwstawić.

Syndrom "tłustych kotów" to jest nepotyzm, który nie jest szeroki, ale my musimy to zmienić. Obowiązkiem tego Kongresu jest, aby to zmienić – powiedział.

Jarosław Kaczyński zapowiedział również: nowy statut PiS, uchwałę sanacyjną dot. partii oraz oparcie struktur terenowych na okręgach senackich. Zmiany mają przyczynić się do zwycięstwa w kolejnych wyborach.

Prezes PiS ogłosił także inicjatywę zwalczającą kampanię dezinformacyjną na temat Polskiego Ładu. Zapowiedział również powstanie Polskiego Ładu dla wsi.

Dziś partia musi pracować ciężko, tak jak ciężko pracuje rząd. Polski Ład to osiągniecie średniego poziomu UE. To będzie coś, czego w ponad tysiącletniej historii nie było. (...) Musimy stworzyć szeroki front dla kampanii na rzecz Polskiego Ładu, bo to, co obserwujemy, to wielka dezinformacja – podkreślił.

"Moherowe berety". Kaczyński krytycznie o rządach Tuska. "Za jego czasów część osób została zmarginalizowana"

Jarosław Kaczyński odniósł się także do wystąpienia Donalda Tuska na konwencji Platformy Obywatelskiej. Ocenił, że jego powrót do polityki może jeszcze bardziej podzielić społeczeństwo.

Stwierdzenie o "moherowych beretach", które sformułował niejaki pan Tusk, pokazuje, że część grupy społecznej była zepchnięta na margines, a druga uważała siebie za ekskluzywną – ocenił Kaczyński.

Obejrzyj także: "Ważny sygnał". Bogdan Zdrojewski o kongresie PiS. Zwraca uwagę na zapowiedź Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(66)
TInfo
rok temu
Tajemniczy informator z Woronicza przekazał ów informację
kronikarz
rok temu
Dość już tych rewolucji. Tą którą nazywają polskim ładem niech sobie robią Ci którzy teraz pobierają 500+ i inne profity rozdawnictwa. I niech sobie później spłacają zadłużenie z odsetkami, a nie żeby za nich płacili Ci którzy tworzyli pierwszy kapitał państwowy po bankructwie komuny. Precz z taką sprawiedliwością pisowską.
Gesto
rok temu
Odchudzać koty i tyle❕❗
aga
rok temu
Dwulicowy karaczan. Pół jego miernych i biernych kolesi gdzieś siedzi.
ecik
rok temu
Brawo Tusk1
Mik
rok temu
Jak na razie to on stworzył najwięcej oligarchów i mega spasłych kotów. W jego bliskim otoczeniu jest ich ponad 100 co przekroczyli 1mln na koncie.
realista
rok temu
O Boże co teraz zrobią członkowie pis i ich rodziny, przecież większość siedzi w spółkach państwowych, przyjdzie im umierać z głodu, a co kościół zrobi, strach się bać.
Szklana kula
rok temu
Rozkułaczają po prostu . To juz było. W Sowieckim Sojuzie.
SuperGość
rok temu
"Tłuste koty przy korycie" zawsze były jak ludzkość stara i stad wzięła się zasada 4 lat sprawowania rządów i następnie wybory. Owszem, można takim kotom zafundować antynepotyczne odchudzanie ale nie jest pewne czy nie zdziczeją. Cóż widać Prezes ma również zacięcie naukowca gdy chodzi o hodowlę kotów. A patrzcie Donkowi to nie przeszkadzało a mohery tak
Sawietnik
rok temu
Wprowadzić skierowania do pracy umysłowej dla czterdziestolatków i starszych osób z wyższym wykształceniem np. 2000 zł za każde 40 godzin pracy w miesiącu. Nie potrzebna ustawa przeciw nepotyzmowi.
Coś jeszcze?
rok temu
Kaczyński najpierw zamknij rozporek jak przemawiasz do ludzi oraz patrz jakie buty zakładasz.
Sawietnik
rok temu
Zlikwidować 500+.
Fred
rok temu
Wszystkie ręce na pokład Merkel wysłała tołdiego by znowu żucił Polaków na kolana ale my się nie damy
aza
rok temu
Będzie walczył z - tłustymi kotami - czyli - tłustymi biskupami -.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić