o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Powstała Partia Republikańska. Adama Bielana wsparł Jarosław Kaczyński

35
Podziel się

W niedzielę europoseł Adam Bielan oficjalnie ogłosił powołanie nowego ugrupowania - Partii Republikańskiej. W wydarzeniu wziął udział m.in. Jarosław Kaczyński.

Powstała Partia Republikańska. Adama Bielana wsparł Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński wsparł Adama Bielana (PAP, Tomasz Gzell)
bEsgRqmZ

W niedzielę w Kinie Palladium w Warszawie odbył się Zjazd Republikański. W czasie wydarzenia europoseł Adam Bielan ogłosił powołanie nowej partii.

Powołujemy Partię Republikańską jako reprezentację obywateli, którym bliska jest idea wolności; idea wolności indywidualnej, narodowej, a także wrażliwej społecznie wolności gospodarczej - powiedział.
bEsgRqnb

Bielan zaznaczył, że celem jego ugrupowania jest zagwarantowanie bezpieczeństwa i trwałej pozycji rodziny w życiu narodu. Podkreślił także, że partia chce dążyć do wzrostu zamożności wszystkich obywateli.

Jesteśmy i pozostajemy częścią Zjednoczonej Prawicy - najbardziej udanego projektu politycznego prawicy w polskiej historii. I gorąco wierzymy w zwycięstwo w kolejnych wyborach parlamentarnych - podkreślił europoseł.
My się Zjednoczonej Prawicy nie wstydzimy. Jesteśmy dumni z dobrych relacji z rządem i Prawem i Sprawiedliwością. Niech wstydzą się ci, którzy paktują z opozycją i chcą Zjednoczoną Prawicę rozbić - dodał.
bEsgRqnh

Nowa partia w Polsce. Jarosław Kaczyński wsparł Adama Bielana

W Zjeździe Republikańskim uczestniczył m.in. wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński. W trakcie swojego przemówienia podkreślał, że "wszyscy jesteśmy republikanami", a republikanizm to "odwoływanie się do wspólnoty".

Tylko Zjednoczona Prawica, nie odmawiając z góry patriotyzmu ludziom niektórych przynajmniej odmian lewicy, może zrealizować program dla Polski silnej, niepodległej, suwerennej, ale jednocześnie Polski, która zaspokaja potrzeby wszystkich grup obywateli - powiedział Kaczyński.
Jedność i droga do zwycięstwa, bo ta droga jest otwarta przede wszystkim dzięki temu projektowi - Polskiemu Ładowi. Ta droga musi być przez nas wspólnie przebyta. Wierzę, że razem zrealizujemy ten wielki plan dla Polski, wykonamy swój obowiązek, że razem zwyciężymy dla dobrej przyszłości naszego narodu i, co chcę także mocno podkreślić, dla dobrej przyszłości Europy - dodał.
bEsgRqni

Zobacz także: Porozumienie Kukiza z PiS. Jarosław Gowin składa deklarację

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsgRqnC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(35)
qqryku
miesiąc temu
Kolejna partia kanapowa stworzona by ssać pieniądze podatników.
Daniel
miesiąc temu
Chyba tylko z nazwy tak jak przestrzeganie prawa przez pis..
Jego nick
miesiąc temu
Republiką to już byliśmy i na szczęście udało nam się wypisać z tego związku republik. Zmieńcie nazwę tego zbioru spadów i dezerterów !!!
bEsgRqnD
Koni
miesiąc temu
Rozumiem, że jak przystało na republikanów, będą przeciwko nowym daninom, opłatom, koncesjom, podatkom, wielkiej in flacji, i wtrącaniu się polityków każdy element życia człowieka. Czyli ideowo ta partia powinna być przeciwko. Kaczyńskiemu i PiSowi, a się ciesza i prezes popiera. Czyli robimy z ludzi idiotów.
Szwejk
miesiąc temu
Najbardziej wspierają słowami wolność ci, którzy ją najskuteczniej odbierają. Ja jedna partię mieniąca się dbać o wolności człowieka i obywatela,tak paplają w przemówieniach, nazwalbym Narodowo socjalistyczna partia komunistów o zabarwieniu bolszewickim.
Czytający
miesiąc temu
Przepraszam. Domyślne ustawienia słownika. Miało być:"Czyli całe wybory sprowadzają się do PIS i PO! Wybór między sraczką, a rzyganiem"!!!
Czytający
miesiąc temu
Czyli całe wybory sprowadzają się do PIS i PO! Wybór między staczają, a rzucaniem!!!
but-a
miesiąc temu
Te zjednoczone partie powinny się nazywać: DWA RÓZNE BUTY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Twój nick
miesiąc temu
mam lepszą nazwę dla tej partii "Towarzystwo wzajemnej adoracji i dostępu do koryta"
hihi
miesiąc temu
dostał namaszczenie i zezwolenie od naszego "putina" bez tego ani rusz!
Pih
miesiąc temu
Widzą że następne wybory blisko. System liczenia i tak zadziała. A to tylko zmyślenie nas.
Alkapon
miesiąc temu
PiS, po, lewica, psl, hołownia - a teraz nowa namaszczona przez JK partia na pasku globalistów. Wszystkie von. Rządy krajem oddać ludziom. Tylko demokracja oddolna i bezposrenia. Veto Inicjatywa Referendum
Anna
miesiąc temu
Banda czworga musi odejść. I wszyscy Ci co się z niej wywodzą.
bEsgRqnv
Ojtam
miesiąc temu
Po zekajmy na konkrety, założenia programowe oby to nie było PiS bis, założenia Nowego Ładu nie do końca się podobają społeczeństwu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić